ion

روزنامه اسکاتلندی به ترامپ تاخت

بین الملل /
شناسه خبر: 384758

«اسکاتسمن» یک روزنامه اسکاتلندی روز جمعه همزمان با سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به انگلیس مطلبی را در تمسخر او چاپ کرد و ترامپ را «یک انسان وحشتناک» خواند.

ایران آنلاین /این روزنامه یک صفحه کامل را به انتقاد از ترامپ اختصاص داد و نوشت: «ترامپ یک نژادپرست، دروغگوی زنجیره‌ای و یک سوءاستفاده‌گر جنسی است».

این روزنامه از ترامپ به دلیل حمایت از تظاهراتی که تبعیض گرایان سفیدپوست سازماندهی کرده بودند، حمایت از تظاهرات خشونت‌آمیز شارلوتسویل، لفاظی به بازیکنان فوتبال که در اعتراض به خشونت پلیس در زمان اجرای سرود ملی زانو زدند و توطئه چینی درباره کشور محل تولد «باراک اوباما» همتای سابقش انتقاد کرد.

این روزنامه به مشکل ترامپ با رسانه‌ها که از نظر او اخبار جعلی منتشر می‌کنند هم اشاره کرد. اسکاتسمن نوشت: «بنابر گزارش واشنگتن تایمز، رئیس جمهور ترامپ به طور متوسط روزی ۶.۵ بار دروغ می‌گوید. نیویورک تایمز نیز تلاش کرده است فهرستی از دروغ‌های ترامپ را منتشر کند».

یک روز قبل از اینکه این مطلب منتشر شود ترامپ در مصاحبه‌ای که در «سان» منتشر شد از «برکسیت نرم» ترزا می‌انتقاد کرد و گفت در آینده هر توافقی بین آمریکا و انگلیس را از بین می‌برد. «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید اواخر روز پنجشنبه گفت: ترامپ علیرغم انتقاد‌های مطرح شده به ترزا می‌ احترام می‌گذارد.

اسکاتسمن با انتقاد از مقامات انگلیس که انزجارشان از ترامپ را برای عقد قرارداد‌های پسا-برکسیت پنهان می‌کنند، نوشت: «همه ما باید به یاد داشته باشیم ترامپ چه آدمی است».

شماری از سیاستمداران انگلیس پس از انتشار مصاحبه ترامپ در سان آشکارا از او انتقاد کردند. ترامپ روز پنجشنبه به انگلیس سفر و با مقامات این کشور و ملکه الیزابت دوم دیدار کرد. او به دلیل اعتراضات گسترده علیه سفرش به این کشور مجبور بود بیشتر در حومه بماند و کمتر وارد مرکز لندن شود. مردم لندن یک بالون از او ساختند و در آسمان به پرواز درآوردند.  / باشگاه خبرنگاران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.