ion

3 سنت‌شکنی‌ قابل توجه ترامپ در انگلیس+ تصاویر

بین الملل /
شناسه خبر: 384697

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته (جمعه) به دلیل پیروی نکردن از سنت های سلطنتی معمول برای ملاقات با ملکه الیزابت انگلیس سوژه رسانه ها شد.

ایران آنلاین /رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار روز گذشته با ملکه الیزابت در انگلیس، ۳ بار از اجرای سنت‌های معمول سلطنتی سرپیچی کرد.

گزارشها حاکی از آن است که در مرحله نخست، ترامپ این زن 92 ساله را به مدت 12 تا 15 دقیقه در دمای هوای 80 درجه فارنهایت (26 درجه سانتیگراد) منتظر گذاشت و در واقع اندکی برای ملاقات با او تأخیر کرد. ملکه هم که به نظر آشفته شده بود، حتی یکبار به دلیل تأخیر رئیس جمهور آمریکا و همسرش ملانیا، به ساعتش نگاه کرد.

 
 

در نهایت که خودروی لوکس دونالد ترامپ به قلعه وینزر، محل اقامت ملکه الیزابت رسید، وی یکی دیگر از پروتوکل های مهم سلطنتی را شکست. در واقع ترامپ از تعظیم کردن در مقابل ملکه انگلیس اجتناب کرد و به جای آن فقط با او دست داد.

دیلی میل در این‌باره نوشت: خوشبختانه ترامپ به یک دست دادن معمولی با ملکه الیزابت اکتفا کرد و از دست دادن های بیش از حد قوی و طولانی که پیشتر با مقاماتی از جمله «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه به کار برده بود، اجتناب کرد!

ملانیا ترامپ هم به جای ادای احترام به شیوه خاص در مقابل ملکه، به یک دست دادن کوتاه با او اکتفا کرد.

 
 

گزارشها حاکی از آن است که در هنگام ملاقات با یک عضو خانواده سلطنتی، تعظیم کردن یک عمل اجباری نیست؛ اما یک سنت معمول و مؤدبانه محسوب می شود که به نظر می رسد خانواده ترامپ علاقه ای به انجام آن نداشتند.

اما سومین سنت شکنی رئیس جمهور آمریکا در دیدار با ملکه انگلیس –و شاید مهم ترین آنها—این بود که زمانی که از او برای تماشای گارد سلطنتی انگلیس دعوت شد، وی همچنان جلوتر از ملکه قدم بر می داشت. در فیلم هایی که از این لحظه منتشر شده است، سنت شکنی فاحش ترامپ قابل رؤیت است. نحوه گام برداشتن های ترامپ در این لحظه به قدری عجیب بود که در نهایت ملکه الیزابت را بر آن داشت که از رئیس جمهور آمریکا بخواهد از سمت چپ حرکت کند. این در حالی است که ترامپ باز هم به اشاره های ملکه توجهی نکرد و به جای ایستادن در کنار ملکه، مقابل او ایستاد.

 
 
 

بر اساس قوانین سلطنتی انگلیس، هیچ کس نباید به ملکه پشت کند و یا جلوتر از او راه برود. گزارشها حاکی از آن است که حتی شاهزاده فیلیپ 97 ساله که در 70 سال گذشته همسر ملکه الیزابت بوده است، در انظار عمومی چندین قدم از او عقب تر راه می رود.

اما این سنت شکنی های ترامپ به سرعت به سوژه رسانه ها تبدیل شد و بسیاری از کاربران از او به دلیل بی احترامی به ملکه انگلیس—که طولانی ترین دوره سلطنت را گذرانده است-- انتقاد کردند.

یکی از این کاربران نوشت: ترامپ حتی پشتش را به ملکه کرد. من همیشه فکر می کردم که این یک بی احترامی بزرگ به یک عضو خانواده سلطنتی است.

یکی دیگر از کاربران نوشت: ترامپ فکر می کند کیست؟ او برای یک ملاقات کاری به کشور ما آمده و حتی به ملکه بی احترامی هم می کند و او را 15 دقیقه معطل می کند؟ ترامپ حتی به او تعظیم هم نمی کند!  / باشگاه خبرنگاران

 

 

نظرات

نظرات | 0 نظر

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.