ion

شاکی بازپرس پرونده تلگرام:

به قرار منع تعقیب اعتراض می کنیم

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 384634

یک وکیل دادگستری و شاکی بازپرس پرونده فیلتر تلگرام درباره صدور قرار منع تعقیب در مورد شکایت علیه بازپرس پرونده تلگرام گفت: قرار منع تعقیبی که دادستان تهران از صدور آن خبر داده، تا این لحظه به هیچ کدام از شکات این پرونده شامل هشت وکیل دادگستری و مدیر یکی از کانال های تلگرام، ابلاغ نشده است.

ایران آنلاین /سعید دهقان افزود: در صورت ابلاغ به این قرار اعتراض می کنیم. دادستان تهران گفته است که شکایت ما علیه بازپرس صادر کننده دستور مسدودسازی تلگرام «هیچ» استدلال و مبنای حقوق ندارد در حالی که در شکوائیه خود به طور مبسوط تمام مستندات حقوقی و قانونی را مورد اشاره قرار دادیم.

 

وی گفت: همچنین در جلسه بازپرسی که چهار ساعت به طول انجامید، هشت وکیل دادگستری به عنوان شاکیان پرونده، در هفت محور مباحث حقوقی اعم از حقوق جزا، حقوق خصوصی، قانون اساسی، موازین بین المللی، کنوانسیون هایی که جمهوری اسلامی به آنها پیوسته، مبانی فقهی، تاریخی و... را توضیح دادیم.

شاکی بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه که دستور مسدودسازی تلگرام را صادر کرده، افزود: اگر قرار باشد، استدلال های حقوقی و قانونی وکلای دادگستری به هیچ انگاشته شود، مسیر دادخواهی برای جامعه که در قانون هم پیش بینی شده، بسته می شود.

وی گفت: همچنین تشبیه شکایت صورت گرفته علیه بازپرس پرونده تلگرام به شکایت قاچاقچیان بعد از دستگیری، توهین به شکات پرونده است که طبق قانون حق دادخواهی دارند.

گفتنی است دهم اردیبهشت امسال بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه، دستور مسدودسازی پیام رسان تلگرام را صادر کرد که واکنش بسیاری از مردم و کارشناسان در فضای مجازی و حقیقی را به دنبال داشت وهشت وکیل دادگستری و ادمین یکی از کانال های تلگرامی در 17 اردیبهشت از بازپرس صادرکننده این دستور شکایت کردند.نهایتاً 17 تیر امسال عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران از منع تعقیب این شکایت خبر داد.

/ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.