ion

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت:

با مدیریت صحیح و همکاری مردم و مسئولان خشکسالی از کشور رفع می شود

اجتماعی /
شناسه خبر: 384604

غلامرضا تاجگردون، نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: با مدیریت صحیح و همکاری مردم و مسئولان خشکسالی از کشور رفع خواهد شد.

ایران آنلاین /  غلامرضا تاجگردون در آئین کلنگ زنی پروژه آبیاری به دشت لیشتر از توابع گچساران افزود: نوع استفاده از آب در سطح کشور تغییر کرده است. وی بیان کرد: در حال حاضر در کشور شیوه آبیاری قدیمی جای خود را به شیوه های آبیاری نوین داده است.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشکلات استفاده از آب سد کوثر در منطقه دشت لیشتر به درازا کشیده شده بود که با تلاش مسئولان و همکاری مردم حل خواهد شد.

تاجگردون عنوان کرد: پروژه آبیاری تحت فشار ۱۲۰۰ هکتار اراضی دشت لیشتر گچساران یک طرح بزرگ بوده که در آن شاهد افزایش و راندمان بالا تبدیل زمین از دیم به آبی خواهیم بود. وی افزود: در این طرح برداشت گندم از ۶۰۰ کیلوگرم در هر هکتار به چهار تن افزایش می یابد.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئولان در کنار مردم باید تلاش کنند تا استفاده صحیح حداکثری از آب را در انجام دهند. تاجگردون بیان کرد: با مدیریت صحیح آب و همکاری مردم و مسئولان خشکسالی از کشور رفع خواهد شد.

وی ادامه داد: به دلیل خشکسالی و کمبود بارش باران در گچساران آب سد کوثر به شدت کاهش پیدا کرده است.

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دو شهرستان گچساران و باشت ظرفیت تبدیل ۱۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی را از دیم به آبی را دارند.

تاجگردون اضافه کرد: ظرف دو تا سه سال آینده ظرفیت زمین های کشاورزی گچساران و باشت بالا خواهد رفت. وی افزود: بالغ بر ۸۶ درصد از اراضی کشاورزی گچساران به روش های نوین آبیاری تبدیل شده است.

عملیات کلنگ زنی پروژه آبیاری تحت فشار ۱۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دشت لیشتر با حضور نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شور ای اسلامی، معاون عمرانی استاندار و برخی از مدیران کل و مسئولان شهرستان گچساران اجرا شد. / ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.