ion

تقلید بی نقص صدای کاربران با هوش مصنوعی

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 384586

گروهی از پژوهشگران حوزه هوش مصنوعی در حال طراحی نوعی سیستم هستند که می تواند به سهولت صدای کاربران را تقلید کرده و بدون هیچ ضریب خطایی، دیگران را فریب دهد.

ایران آنلاین /طراحان این سیستم گروهی از جوانان خلاق از شرکت لیبرد در کانادا هستند که در تلاشند صداهای واقعی جهان را کپی کنند. اما این سیستم چگونه کار می کند؟

نرم افزار ابتدا صدای خاصی را ضبط کرد و آن را در عرض چند دقیقه کلون می کند. نسخه مبتنی بر هوش مصنوعی که کپی شده بسیار واقع گرایانه است تا حدی که حتی والدین پسری که مخترع این طرح است نتوانستند صدای او و روبات را از یکدیگر تمیز دهند. گفتنی است که این تکنولوژی هوش مصنوعی، نه تنها صدای کاربر را تقلید می کند، بلکه درست مثل خود کاربر و با همان لحن پاسخگوست.

قرار است این فناوری برای کمک به افرادی که از مشکل سخن گفتن رنج می برند استفاده شود، با این وجود احتمال سوء استفاده از این فناوری نیز کم نیست و برخی نگرانند این نوع تقلید ها در بلندمدت آسیب زا باشند.

برای مثال مدتی پیش ویدئویی جعلی از ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده پخش شده بود که حاوی یک سخنرانی جعلی بود. خوزه ستلو، یکی از بنیانگذاران لیبرد نیز در این خصوص گفت: ما می خواهیم تکنولوژی ما برای موارد مثبت مورد استفاده قرار گیرد.این چیزی نیست که ما باید از آن بترسیم بلکه باید مراقب باشیم و برای آن تلاش کنیم.

/انتخاب

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.