ion

فغانی: خدا حاشیه‌سازان را هدایت کند

ورزشی /
شناسه خبر: 384424

علیرضا فغانی درخصوص انتخابش به عنوان داور رده‌بندی جام جهانی گفت: «خدا را شکر می‌کنم تیم داوری از ایران یکی از دو بازی مهم و پایانی را قضاوت می‌کند.

ایران آنلاین / طبیعتاً هدف ما این بود که با خوب داوری کردن فینال را سوت بزنیم اما نشد و داوری رده‌بندی هم افتخار بزرگی است. توجه داشته باشید که بیش از 40 تیم داوری در جام حضور داشتند که آرزویشان قضاوت مسابقه آخر بود. اما همین که ما به عنوان یکی از تیم‌های داوری دو بازی نهایی انتخاب شدیم هم اتفاق خوب و بزرگی است. امیدوارم مردم و جامعه فوتبال ایران از ما راضی باشند. تمام تلاش خود را کردیم که از اعتبار داوری فوتبال کشور دفاع کنیم.»

فغانی همچنین گفت: «اینجا اکثر کارشناسان و داوران دیگر اعتقاد داشتند که حق ما این بود که فینال را سوت بزنیم اما فیفا تصمیم گرفت پیتانا که افتتاحیه را هم قضاوت کرد، داور فینال باشد. به هر حال مهم عملکرد خوب بود که فکر می‌کنم کم‌اشتباه ظاهر شدیم و در بازی حساس رده‌بندی بین انگلیس و بلژیک هم با تمرکز و تلاش بیشتر کار خود را در جام جهانی به پایان می‌رسانیم.»
فغانی همچنین در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، به انتشار تصاویر خوش‌ و بش و دست دادنش با فرناندا کلمبو، تنها داور زن برزیلی چنین واکنشی داشت: «این موضوع و صحبت‌هایی که درباره آن می‌شود، کوچک‌ترین اهمیتی برای من ندارد. به همین خاطر نیازی هم نمی‌بینم که بخواهم توضیحی درباره‌اش بدهم. هر کسی هم هر چیزی که بگوید با تمام احترام مهم نیست. تمام تمرکز من روی بازی رده‌بندی جام جهانی است تا مأموریت خودم را به بهترین شکل ممکن به پایان برسانم. از مردم ایران هم تشکر می‌کنم که از ما حمایت کردند و از آنهایی که حاشیه درست کردند هم تشکر می‌کنم و دعا می‌کنم به راه راست هدایت شوند!»
گفتنی است کلمبو از سال 2016 و در حاشیه‌ برگزاری مسابقات فوتبال المپیک برزیل که فینال آن را فغانی قضاوت کرد، با این داور ایرانی آشنا شده. فرناندا همسر ساندرو ریچی، داور مشهور برزیلی است که از سال 2012 دوستی بسیار نزدیکی با فغانی دارد.
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.