ion

با حکم دادگاه و برای مشخص شدن یک مرگ مشکوک

یک زوج آلمانی به اکانت دختر خود در فیس بوک دسترسی یافتند

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 384319

یک زوج آلمانی از سوی دادگاهی در آلمان اجازه یافتند، به اکانت فرزند از دنیا رفته خود دسترسی داشته باشند. این در حالی است که بر اساس قوانین عمومی فیس بوک مندرجات این پلتفرم اجتماعی به مثابه دفترچه خاطرات و یا لوازم شخصی است و دسترسی شخص ثالث به آن صحیح نخواهد بود.

ایران آنلاین /به گزارش سی نت، اما شاید ماجرای مرگ این نوجوان در رای دادگاه تاثیر گذاشته است. این دختر نوجوان  15 ساله در سال 2012 با قطار تصادف کرد و جان باخت. این مرگ مشکوک باعث شد والدین او هر نوع سرنخی را برای یافتن علل مرگش جستجو کنند.

بر همین اساس نیز یک قاضی در آلمان گفت که فیس بوک باید اجازه  دسترسی والدین را به حساب این دختر نوجوان فراهم کند. پدر و مادر این دختر مایلند با بررسی پیام های دخترشان و گفتگوهای خصوصی وی و دوستانش کشف کنند وی خودکشی کرده، کشته شده و یا بر اثر حادثه از دنیا رفته است.

به طور معمول هنگامی که  فردی از دنیا می رود ، سیاست فعلی فیس بوک این است که حساب  را به یاد بسپارد، اما آن را قفل می کند و اجازه می دهد که مردم  از بیرون نگاهش کنند و به صاحب آن احترام بگذارند اما نمی توانند به نمایه شخص وارد شوند یا به اطلاعات شخصی اودسترسی پیدا کنند( از جمله پیامهای مستقیم).

اما در حال حاضر در آلمان، به لطف حکم  دادگاه مذکور، داده های فیس بوک شخصی این دختر  باید همانند نامه ها و خاطرات شخصی او  به وارثانش  منتقل شود.

سخنگوی فیس بوک در بیانیه ای در این خصوص گفت: «این سوالات (چگونگی ارزیابی خواسته های خویشاوندان اشخاص مرده و محافظت از حریم خصوصی این افراد در برابر شخص ثالث )یکی از سخت ترین مواردی است که ما با آن مواجه هستیم.ما با خانواده ها همدرد می شویم اما در عین حال، حساب های فیس بوک برای تبادل اطلاعات  شخصی بین افراد مورد استفاده قرار می گیرند و ما وظیفه حفظ آن را داریم.»

 /انتخاب

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.