دستگیری یک گروه وابسته به داعش در مراکش

بین الملل /
شناسه خبر: 384164

مراکش یک گروه افراطی را که مرتبط با داعش هستند، شناسایی و دستگیر کرد.

ایران آنلاین /وزارت کشور مراکش امروز پنجشنبه اعلام کرد نیروهای امنیتی موفق شدند یک گروه هفت نفره مرتبط با داعش را در شهرهای «زاویه الشیخ» «اولاد تایمه» و«مراکش» شناسایی و دستگیر کردند.

تارنمای مراکشی «هسپرس » در این باره نوشت، اعضای این گروه از جمله افراد تندرو بوده و سنشان بین 22 تا 32 سال بود.
وزارت کشور تونس همچنین اعلام کرده است این گروه که علاوه بر تلاش برای جذب نیرو جهت پیوستن به داعش، بنا بر دستور یکی از فرماندهان میدانی داعش، قصد انجام عملیات تروریستی در داخل مراکش داشتند و برخی اعضای آن با یک گروه داعشی دیگر که سال قبل دستگیر شدند، در ارتباط بودند.
تارنمای «هبه پرس» مراکش نیز در گزارشی دیگر در مورد گروه تروریستی داعش نوشت، بنا بر اعلام «دیدبان حقوق بشر منطقه شمال » مقام های مراکشی با پذیرش بیش از 200 زن و کودک مراکشی که همراه با همسرانشان به سوریه رفته بودند، خودداری می کنند و آن ها اکنون در اردوگاه هایی در شمال سوریه به سر می برند.
این مرکز حقوقی از مقام های مراکشی خواسته است با بازگشت زنان و کودکان مراکشی که در اردوگاه های شمال سوریه ( تحت کنترل نیروهای دمکرات سوریه- کردها ) به سر می برند ،موافقت کنند زیرا بسیاری از آن ها از پیوستن به گروه های تروریستی پشیمان شده اند و آمادگی دارند در دادگاه ها به صورت عادلانه محاکمه شوند.
دیدبان حقوق بشر شمال افزود، طی هفته های گذشته بیش از 35 زن و 50 کودک به اجبار تحویل عناصر داعشی داده شده اند.
«
عبدالحق الخیام» مدیر دفتر مرکزی پژوهش های قضایی مراکش پیش از این اعلام کرده بود 284 زن مراکشی همراه با همسرانشان به داعش پیوسته اند که 52 تن از آن ها به مراکش بازگشته اند و شمار فرزندان آن ها نیز حدود 333 کودک است .
الخیام افزود، یک هزار و 631 مراکشی همراه با تندروها در عراق و سوریه می جنگند که 865 تن از آن ها عضو داعش شده اند./ ایرنا

 

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.