ion

بازگشت 200 هزار پناهجوی سوری از ترکیه به وطن شان

بین الملل /
شناسه خبر: 384148

محمد گوللواوغلو، رئیس سازمان مدیریت بحران و وضعیت اضطراری ترکیه (آفاد) در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آناتولی اعلام کرد، امکان بازگشت پناهجویان سوری به مناطق پاکسازی شده در شمال سوریه فراهم شده و تا کنون 200 هزار پناهجوی سوری به وطن خود بازگشته اند.

ایران آنلاین / وی تعداد پناهجویان سوری ساکن در ترکیه را بیش از 3.5 میلیون نفر اعلام و بیان کرد: مجموع پناهجویان سوری ساکن خارج به پنج میلیون نفر رسیده اما هنگامی که شرایط داخلی سوریه به سطح قابل قبولی از نظر امنیت برسد، این شمار پناهجو خواهند توانست به وطن خود بازگردند.

وی توقف درگیری ها در سوریه برای بازگشت پناهجویان به وطن خود را ضروری خواند و گفت: ترکیه در حد توان به پناهجویان سوری در داخل و خارج از این کشور کمک کرده است.

دولت ترکیه چند ماه پیش اعلام کرد که برای ساماندهی و ارائه خدمات به پناهجویان سوری بیش از 32 میلیارد دلار هزینه کرده ولی به رغم وعده سه میلیارد یورویی اروپا، تنها 850 میلیون یورو کمک از کشورهای اروپایی دریافت کرده است.

ترکیه از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان "کشور میزبان بیشترین تعداد پناهجو در جهان" و از سوی صندوق کودکان ملل متحد نیز "کشور میزبان بیشترین تعداد کودکان پناهجو در جهان" معرفی شده است./ ایرنا

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.