ion

نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان ها:

بیمارستان های استان خوزستان خدمات خوبی به بیماران ارائه نمی دهند

اجتماعی /
شناسه خبر: 383965

عدنان محمد نصاری، نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان ها گفت: امروز بهداشت و درمان استان خوزستان در شأن مردم این استان نیست، بیمارستان های استان خدمات خوبی به بیماران ارائه نمی دهند.

ایران آنلاین / عدنان محمد نصاری روز پنجشنبه در هفتمین اجلاس شورای عالی استان ها که در محل مجلس قدیم برگزار شد، افزود: مردم استان خوزستان به استان های دیگر برای درمان و مداوا مراجعه می‌کنند که این موضوع بیان کننده ارائه نشدن خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی در این استان است.

وی خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: شایسته نیست که در رسانه‌ها مسمومیت چندین نفر از هموطنانمان در شهرستان رامهرمز سرتیتر رسانه‌ها شود.
نصاری ادامه داد: از آقای وزیر می خواهم نظارت خود را در مسائل بهداشتی افزایش دهند مشکل ریزگردهای استان خوزستان اساسی است و راه حل اساسی می خواهد تا کی می توان شاهد بیشترین آلودگی در برخی از شهرهای استان خوزستان باشیم که جان مردم را به خطر انداخته است.
محمد انصاری افزود: از شهرستان‌ها و بخش‌های استان خوزستان که سازمان تامین اجتماعی وجود دارد فقط از بیمه‌ شدگان پول می‌ گیرند و بیمه شدگان برای خدمات درمانی ناگزیر به پیمودن مسیرهای 100 کیلومتری می شوند لذا تقاضا می شود برای این شهرها و بخش ها درمانگاه تامین اجتماعی ساخته شود.
نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان ها گفت: آقای وزیر سربازان بهداشتی شما بهورزان هستند که در روستاهای محروم در بدترین شرایط کار می کنند، بنابر این تقاضا می شود که مشاغل آنها به مشاغل سخت محسوب شود و 2 سال آموزش بهورزی به سنوات خدمتشان اضافه شود.

* وضعیت شهرداری ها
نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها نیز در این نشست گفت: شهرداری ها به طور فزاینده ای به نهاد بی مهری دولت ها تبدیل شده اند. محمود امینی افزود: دست شهرداری‌ها از منابع ملی کوتاه شده و در جیب مردمی گذاشته شده است که فقر و بی اعتمادی در چهره آنها موج می‌زند.
وی ادامه داد: اختیارات مربوط به زمین، مالیات و عوارض، آب، برق، گاز، مخابرات و بهداشت از شهرداری ها گرفته شده و از آنها می‌خواهند با ایجاد درآمد پایدار، حقوق کارکنان خود را تامین کنند. امینی گفت: درآمدهای پایدار سخنی جذاب و شعاری زیبا است اما تحقق آن با وضعیت اقتصادی کنونی و چند پارگی مسئولیت ها و اختیارات، کاری بس دشوار خواهد بود.
وی اضافه کرد: بنابر این زندگی در شهرها به مراتب از آنچه که هست دشوارتر و دارای معضلات و گره‌های کور بیشتر و لاینحل خواهد شد که به همراه خود مشکلات آلودگی هوا ، ترافیکی و افزایش تهدیدهایی مثل آتش سوزی، زلزله، طوفان، سیل و غیره را به دنبال خواهد داشت.
نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها افزود: به دنبال این مسائل مشکلات عصبی روحی و جسمی متعدد در جامعه به وقوع خواهد پیوست. وی تاکید کرد: سیاست های نسنجیده و تصمیمات سلیقه‌ای و لحظه ای و غیر کارشناسی و به حاشیه رفتن صاحب‌نظران و نخبگان جامعه و نداشتن برنامه راهبردی کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت و حتی کم توجهی به همان سیاست‌های کلان چشم انداز و برنامه های پنجساله، هزینه های مادی و معنوی سنگینی بر دین و دنیای مردم تحمیل می‌کند./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.