ion

زهرا نژادبهرام، عضو شورای شهر تهران با اشاره به دستورالعمل طرح تفصیلی مبنی بر عقب نشینی ساختمان‌های متقاضی ساخت، گفت: درخواست دارم این دستورالعمل شامل بناهای زیر 100 متر نشود.

ایران آنلاین / زهرا نژادبهرام با بیان اینکه ما قوانینی را مصوب کرده‌ایم که موجب کند شدن نوسازی می‌شود، اظهار کرد: متاسفانه ما به مخاطبان خود توجه نمی‌کنیم، زیرا بخشی از شهروندان ما از لحاظ اقتصادی کم توان هستند و دارایی‌های آن‌ها بسیار محدود است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه بسیاری از شهروندان در مکان‌هایی زندگی می‌کنند که دارای معابر کمتر از 6 متر است، تصریح کرد: طبق طرح تفضیلی آن‌ها باید عقب‌نشینی کنند و با دستورالعمل‌‌هایی آنان را مجبور می‌کنیم و تنها در صورت عقب نشینی به آن‌ها مجوز ساخت می‌دهیم.

وی با ابراز مخالفت نسبت به اجرای این طرح در املاک کمتر از 100 متر گفت: درخواست دارم تا ساختمان‌هایی که زیر 100 متر هستند شامل این دستورالعمل نشوند و در مورد محلات دارای بافت فرسوده نیز قانون عقب‌نشینی اجرا نشود و یا اگر اجرا می‌شود، برای زیر 100 متر اجرا نشود.

نژادبهرام خاطر نشان کرد: چنانچه املاک دارای متراژ پایین مجبور به عقب‌نشینی شوند، در بسیاری از آن‌ها بنایی در حدود 40 تا 50 متر باقی خواهد ماند که دارای استانداردهای فنی نیست و از استانداردهای مناسب جهت زندگی و سکونت هم محروم است./ باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.