دولت تایوان امروز با نزدیک شدن این طوفان سهمگین با تعطیلی مدارس و لغو بیش از 400 پرواز داخلی و بین المللی ترجیح داد با تعطیلی فعالیت های اجتماعی، کشورش را از تلفات جانی و مالی این توفان در امان بدارد.

پایگاه 'کانال خبر آسیا'ی سنگاپور روز سه شنبه از تایپه گزارش داد که توفان ماریا با سرعت 190 کیلومتر در ساعت، کشور تایوان را به تعطیلی کشاند.

با اعلام وضعیت خطرناک جوی از سوی سازمان هواشناسی این کشور، دولت تایوان تصمیم گرفت با نزدیک شدن این توفان به خاک این کشور در سه شهر عمده تایوان در شمال و مرکز کشور وضعیت فوق العاده اعلام کند و از صبح امروز به غیر از پروازهای مهم، بنادر اصلی این کشور نیز کاملا تعطیل شد.

این گزارش حاکی است که 'ویلیام لی' نخست وزیر تایوان از مسئولان و مردم کشورش خواست در برابر وقوع این اولین طوفان فصلی هوشیار باشند.
وی از مردم کشورش نیز بطور جدا گانه خواست در خانه های خود بمانند و با مقامات برای پیشگیری از حوادث احتمالی همکاری کنند.
پیش بینی های علمی حاکی است که بارش های سنگین و رانش های ناشی از این طوفان با قدرت تخریبی بسیار بالا که از ظهر امروز تا عصر فردا چهارشنبه ادامه می یابد، خرابی های جبران ناپذیری در سراسر این کشور برجای گذارد.
دولت همچنین اعلام کرد که ادارات دولتی این کشور شیفت عصر تعطیل است و بخش خصوصی نیز با تعیین الویت کاری فعالیت های خود را امروز متوقف کنند.
گزارشات حاکی است که چند شرکت هوایی بین المللی از جمله 'کاتالی پسفیک'، 'چاینا ایر'، اوا ایر' و 'یونی ایر' نیز 161 پرواز بین المللی و 117 پرواز داخلی خود را از ساعت 10 امروز به وقت محلی از فرودگاه های تایوان را لغو کردند.
تایوان همواره با طوفان های تابستانی رو به روست. سال گذشته بر اثر وقوع طوفان نسات در تایوان بیش از صد تن زخمی شدند . این طوفان موجب جاری شدن سیل و قطع برق در این کشور شد.
اداره هواشناسی تایوان پیش بینی کرده است با سرعت اولیه ای که این توفان دارد، احتمال طی امشب و فردا سرعت آن به بالای 240 کیلومتر در ساعت نیز برسد.

منبع: ایرنا

 

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.