حرف مفتی به اسم دعوای اصولگرا و اصلاح‌طلب

فرهنگی /
شناسه خبر: 383355

اخیراً جناب آقای مجتبی ذوالنوری نماینده محترم مجلس یک مصاحبه انجام دادند. ما چند نکته گهربار پیرامون حرف‌های ایشان پیدا کردیم که بهتر است نه فقط دولتی‌ها بلکه تک‌تک مردم آویزه گوش‌شان کنند.

ایران آنلاین /الف) آقای ذوالنوری یکی از افرادی هستند که شدید پیگیر سؤال از رئیس جمهورند. یعنی با توجه به اخباری که پیرامون ایشان منتشر می‌شود ما حس می‌کنیم، آقای ذوالنوری صبح از خواب بیدار می‌شوند می‌گویند «پس این سؤال از رئیس جمهوری چی شد؟!» بعد ظهر یکی دوبار این جمله را تکرار می‌کنند. قبل از شام هم همین دغدغه را با جدیت طرح می‌کنند. حتی حدس می‌زنیم شب‌ها هم یکی دوبار از خواب می‌پرند و می‌گویند «ما باید از رئیس جمهوری سؤال کنیم!» و بعد یک لیوان آب می‌خورند و می‌خوابند.

ب) ایشان در مصاحبه اخیرشان اشاره کردند که «دعوای اصول‌گرا و اصلاح‌طلب حرف مفت است». بعد کلی به اصلاح‌طلبان و دولت باهم توپیدند. با این تفاسیر ما حس می‌کنیم که دعوای اصلی بین اصول‌گرایان و اصلاح‌طلب‌ها نیست. الان دعوا سر این است که کدام طیف اصول‌گرا بیشتر می‌تواند اصلاح‌طلبان را هدف قرار دهد و با این تفاسیر فکر کنیم در ادامه رقابت‌ها آقای ذوالنوری با رکورد سی مصاحبه علیه دولت در روز، گردن‌آویز طلای این رشته را از آن خودشان کنند.
ج) در یکی از بخش‌های مصاحبه‌ای که آقای ذوالنوری عزیز داشتند اشاره کردند «روحانی پنج سال پیش همه هنرشان گفتار درمانی بوده» و بعد از این موضوع گلایه داشتند. ما گلایه ایشان را بر حق می‌دانیم اما فکر می‌کنیم که رئیس جمهوری فعلاً دارند در حوزه گفتار کار می‌کنند تا کم کم وارد حوزه رفتار درمانی و بقیه چیزها شوند. بالاخره مراحل هر نوع درمانی باید طی شود. شما حساب کنید دولت پنج سال قبل توانست کاری کند که اگر با یک کشوری مشکل داریم از دیوار سفارتش بالا نرویم. قاعدتاً این دوره درمان باید کامل شود تا بقیه مراحل درمانی هم جواب دهد.
د) این نماینده محترم مجلس در جایی گلایه داشتند که هرجا از دولت انتقادی می‌شود، دولت سریعاً آن را سیاسی می‌کند. ما هم این نقد را قبول داریم. واقعاً دولت چرا آنقدر کم طاقت شده؟! حالا گیریم که چهار تا انگ سیاسی و برچسب امنیتی هم به کل کابینه بچسبانند، دولت چرا باید همه چیز را سیاسی برداشت کند. واقعاً این دولت می‌خواهد کجای کار را بگیرد؟ اصلاً این دولت چرا در انتخابات شرکت کرد که الان طیف رقیب مجبور شود آنقدر به آنها آسیب بزند؟

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.