ion

بنن در مورد اسرائیل با شلدون آدلسون، غول لاس وگاس، حامی پولدار راستگرایان و در نظر رئیس جمهوری، خشن‌ترین یهودی خشن (یعنی ثروتمندترین)، یار بود. آدلسون مرتباً توانایی‌ها و انگیزه‌های کوشنر را تحقیر می‌کرد. رئیس جمهوری هنگام موضعگیری در مورد اسرائیل، با رضایت فراوان بنن، همیشه به دامادش می‌گفت با شلدون و بنابراین، با بنن هم موضوع را چک کند.

ایران آنلاین /تلاش بنن برای کسب برچسب قوی‌تر در مورد اسرائیل برای کوشنر که در یک خانواده یهودی ارتدوکس بزرگ شده بود عمیقاً گیج‌کننده بود. نزدیک‌ترین معاونان او در کاخ سفید، اوی برکوویتز و جاش رافل هم یهودی ارتدوکس بودند. طبق رسم سبت یهودیان، بعد از ظهر جمعه همه کارهای کوشنر در کاخ سفید قبل از غروب آفتاب تعطیل می‌شد.

از نظر کوشنر، دفاع راستگرایانه بنن از اسرائیل، که به مذاق ترامپ خوش می‌آمد، به نوعی کشتی‌گیری ضد یهودی تبدیل می‌شد که مستقیماً او را هدف قرار گرفته بود. به نظر می‌رسید بنن مصمم است کوشنر را ضعیف و بی‌کفایت – به قول راستگرایان افراطی، فردی بی‌لیاقت – نشان دهد.
بنابراین کوشنر هم ضد حمله کرده و یهودیان پولدار خودش – یهودیان گولدمن – را به کاخ سفید آورده بود.
 کوشنر فشار آورده بود تا گری کوهن، رئیس وقت گولدمن ساکس، ریاست شورای اقتصاد ملی را برعهده گیرد و مشاور اقتصادی ارشد رئیس جمهوری شود. گزینه بنن برای این سمت، لاری کودلو، مفسر و مجری محافظه کار شبکه سی‌.ان‌.بی.سی بود. از نظر ترامپ، همان اسم و برچسب گولدمن حتی بر یک شخصیت تلویزیونی هم می‌چربید.
زمان بازی سرنوشت فرا رسیده بود. زمانی، وقتی کوهن مدیر تجارت کالا در گولدمن بود کوشنر از کارآموزان تابستانی بود. بعد در سال 2006 کوهن رئیس گولدمن شد. وقتی کوهن به گروه ترامپ پیوست، کوشنر اغلب از هر فرصتی استفاده می‌کرد تا بگوید رئیس گولدمن ساکس برای او کار می‌کند. بنن، بسته به اینکه چه کسی را می‌خواست تحقیر کند، یا کوشنر را کارآموز کوهن می‌خواند یا اشاره می‌کرد که اکنون کوهن برای کارآموز خود کار می‌کند. رئیس جمهوری به سهم خود کوهن را به جلسات، مخصوصاً جلسات با رهبران خارجی می‌کشاند فقط برای آنکه او را به‌عنوان رئیس سابق گولمن ساکس معرفی کند.
بنن خود را به‌عنوان مغز متفکر ترامپ اعلام کرده بود، لافی که رئیس جمهوری را بشدت هیجان زده می‌کرد. اما کوشنر در کوهن مغز بهتری برای کاخ سفید می‌دید: اینکه کوهن مغز متفکر کوشنر و نه ترامپ باشد نه تنها بسیار به مصلحت‌تر بود بلکه انتصاب کوهن حرکت متقابل کاملی در برابر فلسفه بنن در مدیریت آشوب بود. کوهن تنها فرد در بخش غربی کاخ سفید بود که مدیریت یک سازمان بزرگ را در پرونده خود داشت (گولدمن دارای 35 هزار کارمند بود.) 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.