ion

لزوم توجه بیشتر به سلامت موتورسواران

سلامت /
شناسه خبر: 380181

بر اساس آمارها، تعداد بالایی از افرادی که ضربه مغزی می شوند موتورسیکلت سوارها هستند، سالانه علاوه بر ضربه مغزی شاهد انواع شکستگی ها هم هستیم چرا این دسته از افراد برای نجات جان خود و سرنشینان این وسیله نقلیه نکات ایمنی را رعایت نمی کنند، چه باید کرد؟

ایران آنلاین /به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت دکتر رضا عزتیان، رئیس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت در مورد موضوع حفظ امنیت موتور سیکلت سواران گفت: اولین سوالی که مطرح است این است که آیا اساسا شغل رانندگان پیک های موتوری به رسمیت شناخته می شود یا خیر؟ نکته بعدی که در این زمینه وجود دارد این است که بسیاری از رانندگان موتور سیکلت ها باری را حمل میکنند که از توان موتور سیکلت خارج است .

وی در ادامه افزود استفاده از استفاده از تجهیزات ایمنی می تواند ضامن رانندگان باشد ، اما چرا رانندگان با وجود این که می دانند استفاده نکردن از کلاه ایمنی می تواند عواقب بسیار بدی داشته باشد باز هم در  استفاده از آن امتناع می کنند؟؟ البته نکته ای که وجود دارد این است که با توجه به اینکه کشور ایران کشوری گرمسیر است، می بایست تجهیزات ایمنی کاملا بومی سازی شوند تا رانندگان به راحتی بتوانند از این تجهیزات استفاده کنند .استفاده از لباس مناسب کار نیز یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه داشت. امید است با رعایت نکات ایمنی و اصول حرفه ای شاهد کمترین آسیب وارده به رانندگان پیک های موتوری باشیم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.