ion

کم سن‌ترین داوطلب کنکور سال 97 در گفت‌وگو با «ایران» می‌گوید

کنکور آزمون بزرگ زندگی نیست

زندگی /
شناسه خبر: 379674

ماراتن کنکور سرانجام به پایان رسید و این روزها بسیاری از خانواده‌ها و داوطلبان منتظر نتایج این آزمون بزرگ و سرنوشت‌ساز هستند. این بار نیز کنکور صحنه حضور بسیاری از کسانی بود که آینده خود را در گرو قبولی در این آزمون می‌دانند. حضور کم سن‌ترین داوطلب یکی از تصاویر ماندگار کنکور سال 97 بود و نرگس مدنی دختر 15 ساله اصفهانی که چهار سال تحصیلی‌اش را به‌صورت جهشی خوانده بود در کنکور علوم تجربی شرکت کرد.

ایران آنلاین /نرگس مدنی کنکور را آزمون بزرگ زندگی نمی‌داند و معتقد است کنکور یک مرحله مهم از زندگی است که با تلاش و کوشش می‌توان از آن با موفقیت عبور کرد. البته او از نحوه پاسخگویی به سؤالات رضایت ندارد و می‌گوید که با توجه به فرصتی که دارد برای کنکور سال آینده با قدرت بیشتری شرکت خواهد کرد. او در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه زندگی از جهشی خواندن و روزهای منتهی به کنکور و استرس‌های کلاس کنکور گفت. او با بیان اینکه 14 سال و 9 ماه دارد گفت: در خانواده فرهنگی به دنیا آمدم و پدرم اولین دانش‌آموز جهشی کشور است و دو سال ابتدایی را جهشی خواند. پشتکار پدر برای تحصیل و علاقه‌ای که خانواده پدری‌ام به درس و تحصیل داشتند به من هم سرایت کرد. از طرف دیگر مادرم معلم پایه ابتدایی است و از کودکی همیشه برای من کتاب می‌خواند. در سه سالگی می‌توانستم برای دیگران کتاب داستان بخوانم و بیشتر از عروسک و اسباب‌بازی به کتاب علاقه داشتم. وقتی وارد مدرسه شدم با کمک مادرم پایه‌های سوم و چهارم را جهشی خواندم و بعد از آن با کمک پدر پایه هفتم و اول دبیرستان را به‌صورت جهشی خواندم و قبل از اینکه به 15 سالگی برسم داوطلب کنکور شدم.

وی ادامه داد: پدرم در کنکور سال 43 با رتبه 127 قبول شد و با توجه به تجربه‌های خوبی که داشت با کمک او برای کنکور برنامه‌ریزی کردیم. البته از آنجایی که احساس می‌کردم با این سن کم ممکن است در دانشگاه با مشکل مواجه شوم برای کنکور امسال با همه وجود تلاش نکردم. از سوی دیگر استرس‌هایی که در آزمون‌های کنکور آزمایشی کلاس‌های کنکور به من وارد شد باعث شده بود تا در سؤالات دو درس زیست و ریاضی نمرات خوبی کسب نکنم و همه این عوامل دست به دست هم داد تا همه تلاشم را برای کنکور سال آینده معطوف کنم. متأسفانه در کلاس‌های کنکور حرف‌های ناامید‌کننده‌ای زده می‌شود و همین امر باعث پایین آمدن روحیه داوطلبان می‌شود.
نرگس مدنی با بیان اینکه می‌خواهد در رشته پزشکی ادامه تحصیل بدهد گفت: البته در جلسه آزمون کسی متوجه نشد که من کم سن‌ترین داوطلب کنکور هستم و می‌خواهم در رشته پزشکی ادامه تحصیل بدهم و در جراحی قلب و عروق تخصص بگیرم. البته برای سال آینده به هیچ عنوان از کلاسی‌های کنکور استفاده نخواهم کرد.

کم سن‌ترین داوطلب کنکور سال 97 در گفت‌وگو با «ایران» می‌گوید  کنکور آزمون بزرگ زندگی نیست

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.