ion

معاون حقوقی قوه قضاییه:

اصلاح بیش از 250 ماده آئین دادرسی کیفری درخواست شد

حقوقی /
شناسه خبر: 378927

معاون حقوقی قوه قضاییه گفت: در پیش نویس «اصلاح قانون آئین دادرسی کیفری»، اصلاح بیش از 250 ماده آئین دادرسی کیفری درخواست شده است.

ایران آنلاین / ذبیح الله خدائیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار قضایی ایرنا درباره آخرین وضعیت تهیه پیش نویس لایحه اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری اظهار داشت: در معاونت حقوقی پیش نویس اصلاح این قانون را تهیه و به رئیس قوه قضاییه تقدیم کردیم که در صورت موافقت رئیس دستگاه قضا به مجلس شورای اسلامی ارسال می شود.

مقام مسئول در دستگاه قضایی در پاسخ به این سوال که آیا پیش نویس این لایحه در جلسه مسئولان عالی قضایی مورد بررسی قرار گرفته است یا خیر، گفت: با توجه به اینکه این پیش نویس مواد بسیار زیادی دارد، هنوز در جلسه مسئولان عالی قضایی بررسی نشده اما در نوبت رسیدگی است.
قانون آئین دادرسی کیفری فعلی در سال 1392 به تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان رسیده و اجرای آن از سال 1394 آغاز شده است.
این قانون هفت بخش و 570 ماده دارد که ابتدا به صورت آزمایشی تصویب شده بود اما اخیراً مجلس شورای اسلامی، اجرای دائمی قانون فوق را تصویب کرده است.
تبصره ماده 48 قانون مزبور، یکی از جنجالی ترین مواد قانون مزبور است که به تهیه فهرست وکلای مورد تایید رئیس قوه قضاییه در پرونده های علیه امنیت ملی اشاره دارد.
معاون حقوقی قوه قضاییه همچنین در خصوص آخرین وضعیت لایحه مبارزه با خشونت علیه زنان نیز گفت: این لایحه نیز در دستور بررسی حوزه ریاست قوه قضاییه قرار دارد و هنوز نهایی نشده است./ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.