ion

دبیر اجرایی نوزدهمین کنگره میکروب شناسی ایران:

درمان سرطان با میکروارگانیسم‌ها و محصولاتشان

سلامت /
شناسه خبر: 376791

بدن انسان میزبان میلیون ها میکروب و باکتری زنده مفید، مضر و حتی خنثی است که هرگونه تغییر در توازن آنها می تواند به بروز بیماری های خطرناکی مانند سرطان منجر شود.

ایران آنلاین /متاسفانه زندگی در دنیای صنعتی و تغییر در سبک زندگی و نوع تغذیه باعث شده انسان ها نتوانند مانند گذشته باکتری های مفید مورد نیاز بدنشان را از طریق مصرف مواد غذایی بدست آورند. از این رو متخصصان برای مبارزه با بیماری ها سعی کرده اند با استفاده از محصولات غذایی حاوی میکروارگانیسم های زنده، میکروب های مفید را جایگزین میکروب های مضر کرده به ارتقا سلامتی انسان ها کمک کنند.

به گزارش  ایران آنلاین، دبیر اجرایی نوزدهمین کنگره میکروب شناسی ایران با تاکید بر اهمیت استفاده روز افزون از میکروبها در حفظ سلامتی و شادابی انسان گفت: استفاده از میکروارگانیسم‌ها در رژیم غذایی و حفظ سلامتی و همچنین نقش میکروارگانیسم ها در درمان دو چهره زیبای میکروب‌شناسی است.
در حقیقت میکروارگانیسم‌ها و سموم آنها می‌توانند در درمان بیماری‌هایی همچون سرطان ها  مفید باشند.
دکتر عباسعلی ایمانی فولادی در ادامه توضیح داد:  پروبیوتیک ها محصولات حاوی تعداد مشخص و معین میکروارگانیسم های زنده هستند. مصرف به اندازه پروبیوتیک ها می تواند با افزایش باکتری های مفید به افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری ها کمک کند.
وی خاطر نشان کرد: میکروب ها در زیبایی و زیباسازی نیز جایگاه قابل توجهی یافته اند. بوتاکس، سم میکروبی با دوز پایین است که امروزه برای از بین بردن چین و چروک پوست و  در یک کلام زیباسازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
دکتر فولادی در خاتمه به  برگزاری نوزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران اشاره کرد و اظهار داشت: این کنگره که یکی از پرمخاطب ترین کنگره های علمی محسوب می شود 13 لغایت 15 شهریور ماه سال جاری به همت انجمن میکروب شناسی در سالن ابن سینای دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران برگزار می شود.

دبیر اجرایی نوزدهمین کنگره میکروب شناسی ایران:  درمان سرطان با میکروارگانیسم‌ها و محصولاتشان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.