ion

این 5 عادت خلاقیت را می کشند

زندگی /
شناسه خبر: 376132

خلاقیت فاکتور شگفت انگیزی است که با افزایش کیفیت زندگی رابطه مستقیم دارد، برای همین اگر شما هم فرد خلاقی هستید و دوست دارید ایده‌های جدیدتان را به سرعت اجرایی کنید، پیشنهاد می شود با این متن همراه شوید.

ایران آنلاین /به گزارش ایسنا و به نقل از سایکو سنترال، خلاقیت، مهم‌ترین و اساسی‌ترین قابلیت و توانایی انسان و بنیادی‌ترین عامل ایجاد ارزش است که در همه ابعاد و جوانب زندگی نقشی کاملا حیاتی دارد. پس برای جلوگیری از سرکوب خلاقیت بهتر است از این پنج عادت اشتباه فاصله بگیرید؛

1.  فراموش کردن علایق و احساسات
انسان‌های زیادی هستند که از اهمیت علاقه در پیشرفت امور و حتی شغل اصلی آگاهی دارند و اکثر آنها از کمبود وقت و انرژی برای رسیدن به علایق گله‌مند هستند. اگر شما هم همین طرز فکر را دارید به سرعت نگرش خود را عوض کنید. همان کاری که علاقه دارید را از همین امروز انجام دهید. حتی اگر وقت کافی ندارید، می‌توانید زمان خواب صبح را کاهش دهید و از زمان اضافی برای خلاقیت در حوزه مورد علاقه استفاده کنید.


2.  انجام کارهایی که به نظر خسته‌کننده هستند
انجام کارهای روزمره و به ظاهر کسالت‌آوری مثل بیرون بردن آشغال، کار در خانه، نظافت یا تمیز کردن اجاق‌گاز تقریبا برای همه خسته‌کننده است، اما برای جلوگیری از سرکوب خلاقیت باید نگرش خود را نسبت به این وظایف تغییر دهید. پس از تغییر نگرش نسبت به کارهای روزمره، باید در ازای انجام هر کدام از آنها به خودتان جایزه بدهید. به عنوان مثال برای جارو کردن خانه، رسیدگی به باغچه یا خرید هفتگی برای خودتان یک هدیه کوچک در نظر بگیرید تا هر وقت هنگام انجام کار افکار منفی به سراغتان آمد، فقط به جایزه فکر کنید.
روانشناسان معتقدند با پیروی از این روش به مرور از انجام کارهای روزمره لذت خواهید برد.


3.  وقت گذاشتن با دوستان شکاک و بی‌انگیزه
کسانی که دائم در مورد زندگی نگرش منفی دارند و همیشه افکار منفی خود را با شما در میان می‌گذاند، توانایی خاصی برای کشتن حس خلاقیت تان دارند، بنابراین هرچه زودتر از این افراد فاصله بگیرید و اگر نمی‌توانید برای همیشه آنها را کنار بگذارید، با خود تمرین کنید که هرگز غرق در افکار منفی آنها نشوید.
همیشه به دنبال شادی باشید و با دوستان موفق و خوشحال به گردش بروید تا برای همیشه موفقیت را به سمت شما جذب شود.


4.  شکایت از وضع سلامتی و زندگی
وقتی شما از سلامت مطلوبی برخوردار نیستید، همیشه غذای بیرون مصرف می‌کنید و یا مدام با همسر خود مجادله دارید، تقریبا غیر ممکن است انگیزه‌های درونی را زنده نگکه دارید، بنابراین تنها راه تغییر زندگی به سمت مسیر سلامتی است.
ورزش نه تنها انرژی شما را افزایش می‌دهد، بلکه به خوابتان هم کیفیت می بخشد و کمک می کند تا ذهن آرام تری داشته باشید.


5.  اهمیت ندادن به تفریحات مورد علاقه
به نظر شما می‌توان شادی را خلق کرد؟ یا اینکه باید منتظر ماند تا زندگی برای ما شادی را خلق کند؟
اگر به باور نخست اعتقاد دارید، پس باید تمام تلاشتان را به کار بگیرید تا برای خود شادی و هیجان را خلق کنید، هرگز منتظر موقعیت یا کسی نمانید زیرا افرادی که منتظر شادی هستند، اغلب انگیزه و هیجان ندارند.
خوشحال‌ترین مردم جهان به این باور رسیده‌اند که فقط خودشان مسئول خلق شادی در زندگی هستند. آنها هرگز به شرایط دیگران برای خلق شادی وابسته نیستند و طوری زندگی می‌کنند که همواره از زندگی لذت ببرند. پس اگر در حال حاضر هیچ انگیزه‌ای برای شروع یک زندگی شاد در خود پیدا نمی کنید، در قدم اول از تمام فاکتورها و باورهای منفی دست بکشید./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.