ion

اختصاصی ایران آنلاین از اقتصاد جام جهانی

رئال مادرید، چلسی و منچستر چقدر از جام جهانی پول در می آورند؟

اقتصادی /
شناسه خبر: 374511

فیفا امسال 209 میلیون دلار به عنوان «برنامه مزایای باشگاه» پرداخت خواهد کرد و سهم رئال مادرید در آن از همه بیشتر است.

ایران آنلاین / با توجه به اهمیت و ابعاد جهانی، چندان شگفت آور نیست که جام جهانی بزرگترین منبع درآمد فیفاست. بر اساس آخرین گزارش مالی فیفا، پیش بینی می شود که امسال فدراسیون بین المللی فوتبال امسال 3 میلیارد و 900 میلیون دلار درآمد کسب کند. بیشترین میزان این درآمد نیز از طریق فروش حق امتیاز پخش به رسانه ها و امتیازات بازاریابی است.

اما در مورد باشگاه هایی که بازیکنان را برای بازی در این تورنمنت استخدام می کنند، چطور؟ به هر حال آن ها هستند که حقوق نجومی بازیکنان فوتبال را پرداخت می کنند و یا همچنین اگر کسی در بازی ها آسیب ببیند، هزینه او را می دهند. گزارش ایران آنلاین از سایت داده پردازی استاتیستا نشان می دهد که آن ها هر روز به ازای هر بازیکن در جام جهانی 8 هزار و 530 دلار می پردازند که از دو هفته پیش از شروع بازی ها تا یک روز پس از خروج از جام، ادامه می یابد. اما فیفا نیز بودجه ای به باشگاه ها برای این پرداخت ها تعلق داده است.

بر اساس نمودار پایین که از تحقیقات Vexcash استخراج شده است، این پرداخت ها در مجموع برای بزرگترین باشگاه های جهان بسیار خوب تمام می شود. با توجه به اینکه بسیاری از بازیکنان برتر بیشتر از روزی 8.5 هزار دلار دریافت می کنند، می توان برآورد کرد که رئال مادرید برای بازیکنانی که در روسیه به رقابت می پردازند، 3.96 میلیون دلار پول خواهد گرفت. در مجموع فیفا امسال 209 میلیون دلار به عنوان «برنامه مزایای باشگاه» پرداخت خواهد کرد که با توجه به درآمد کلی فیفا از این تورنمنت، اصلا رقم بالایی نیست.
 

---

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.