ion

افرادی که در معرض آلودگی های صوتی محیط کار قرار دارند فشار خون بالاتری داشته و سطح هورمون کورتیزول در آنها پس از ساعت کاری بیشتر است از این رو هنگام شب کیفیت خواب شان پایین‌تر است.

ایران آنلاین /گروهی از محققان تایوانی به این نتیجه رسیده اند که آلودگی صوتی در محل کار با بروز اختلالات خواب در طول شب مرتبط است. آنها در بررسی هایشان مشاهده کردند قرار گرفتن در معرض آلودگی صوتی محیط کار، موجب استرس‌هایی می‌شود که تا عصر ادامه پیدا کرده و کیفیت خواب شبانه را کاهش می‌دهد.

به گزارش ژاپن تودی، در این بررسی اطلاعات ۴۰ کارگر بیمارستانی در روزهایی که محیط کارشان پر سر و صدا بوده و در روزهایی که فضای کار آرام‌تری داشتند، جمع‌آوری و مشاهده شده است روزهایی که این افراد در معرض سطح بالاتری از آلودگی صوتی قرار دارند، مجموع زمان خواب آنها در عمیق‌ترین مرحله از حرکت غیر سریع چشم در خواب (non-REM) کمتر است و البته خواب شبانه بی کیفیت تری را نیز تجربه می کنند در صورتی که همین افراد وقتی کمتر در معرض آلودگی صوتی محیط کار قرار می گیرند، خواب شبانه باکیفیت تری خواهند داشت و در طول شب مدت زمان بیشتری می خوابند. / ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.