ion

اعتقاد به معجزه، اعتماد به تیم پزشکی و نداشتن اطلاعات کافی در مورد مرگ مغزی از مهم ترین عواملی است که باعث می شود افراد تمایلی به اهدای عضو نداشته باشند.

ایران آنلاین /این در حالی است که به گفته رئیس تیم هماهنگ‌کننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی همدان، ترس از حرف مردم مهمترین عامل ممانعت برای اهدای عضو در همدان است.

دکتر مجید حمیدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در ماه اخیر چهار مورد بیمار مرگ مغزی در استان وجود داشته که متأسفانه موفق به جلب رضایت خانواده آنها برای اهدای اعضا نشدیم، افزود: مواردی همچون اعتقاد به معجزه، اعتماد به تیم پزشکی و عدم شناخت کافی از مرگ مغزی از دیگر عوامل تأثیرگذار در عدم اهدای عضو به شمار می‌رود.

حمیدی با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان بیمار مرگ مغزی نداریم گفت: کم بودن بیماران مرگ مغزی و عدم رضایت برخی خانواده‌ها برای اهدای عضو از دلایل پایین بودن آمار اهدای عضو در همدان است در صورتیکه اکنون 70 بیمار کلیوی در استان و 26 هزار بیمار در کشور در انتظار اهدای عضو هستند.
در پایان رئیس تیم هماهنگ‌کننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اهدای عضو یک جوان اسدآبادی در هفته اخیر اظهار کرد: اهدای اعضای بدن امید فرامرزی که بر اثر سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، دومین اهدای عضو سالجاری در استان همدان محسوب می‌شود که با اهدای قلب، کلیه‌ها، کبد، قرنیه و نسوج این جوان، جان چهار نفر از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.