ion

دانش‌آموزانی که بدرفتاری‌های فیزیکی، سواستفاده جنسی، سوءرفتارهای احساسی، نادیده گرفتن احساسات و بی‌توجهی را تجربه کرده‌اند، وقتی بزرگ می شوند بیشتراز سایر افراد به سراغ رسانه‌های اجتماعی می روند تا مشکلات شخصی شان را فراموش کنند، این در حالی است که همین افراد در کاهش استفاده از رسانه‌های اجتماعی نیز تلاش می کنند.

ایران آنلاین /بر اساس نتایج تحقیقاتی که توسط جوآن دی ورلسلی از دانشگاه لیورپول انجام و در مجله تحقیقات روانپزشکی منتشر شده بزرگسالانی که در دوران کودکی با آنها بدرفتاری شده‌ است، احتمال زیادی دارد که از رسانه‌های اجتماعی بیشتر استفاده کنند.

سایکولوژی نیو به نقل از این محقق نوشت: به دلیل فعالیت‌های آموزشی در دبیرستان‌ها و ارائه سمینارها و گفتگوهای غیررسمی با جوانان، استفاده آنها از رسانه‌های اجتماعی را مورد بررسی قرار دادم و دریافتم جوانان از این برنامه‌ها برای مقابله با  مسائل روحی و روانی استفاده می‌کنند تا مشکلات خود را فراموش کنند. از این رو نتایج تحقیق در میان ۱۰۲۹ دانشجوی دانشگاهی نشان داد جوانانی که در دوران کودکی با آنها بدرفتاری شده، با احتمال بیشتری از رسانه‌های اجتماعی استفاده می کنند ضمن اینکه بدرفتاری با کودک با میزان بیشتر اضطراب، دلبستگی و علائم افسردگی او در بزرگسالی ارتباط دارد.
وی در ادامه افزود: نتایج نشان می‌دهد رشد یافتن در محیط‌های خشونت‌آمیز در دوران کودکی بر توانایی افراد در ایجاد روابط تاثیر دارد و باعث افزایش خطر ابتلا به افسردگی می‌شود. به منظور کاهش این پدیده روانی، جوانان به استفاده از رسانه‌های اجتماعی به عنوان روشی برای مقابله با این مشکل تمایل دارند.
لازم به ذکر است استفاده بیش از اندازه از این رسانه‌ها مشکلات مشابهی از جمله افسردگی نیز ایجاد می‌کن که با توجه به نتایج این تحقیق و روند رو به رشد محبوبیت رسانه‌های اجتماعی،  استفاده کمتر از این رسانه‌ها روشی منطقی است./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.