ion

محدودیت در تعداد اعضای پیوندی، گروهی از پزشکان را بر آن داشت تا به روش هایی برای بهره بردن از اعضای بدن مبتلایان به هپاتیت C دست پیدا کنند، این در حالی است که تعدادی از پزشکان کانادایی در این زمینه موفق شدند.

ایران آنلاین/ اکنون در برخی از بیمارستان‌های آمریکا بخصوص در بوستون، اعضای بدن بیماران مبتلا به هپاتیت c را به افرادی که دچار این بیماری نیستند پیوند زده‌اند، البته لازم به ذکر است که این بیماران بی درنگ برای مقابله با ویروس تحت درمان قرار می‌گیرند.

در تورنتوی کانادا نیز گروهی دیگر از پزشکان نتایج اولیه آزمایشی را منتشر کردند که در آن از تکنیک متفاوتی بهره برده‌اند. در این آزمایش ۱۰ فرد دریافت کننده عضو ریه از بیماران مبتلا به هپاتیت C بوده اند. در همین راستا پزشکان کانادایی اظهار داشتند: در این آزمایش ریه مبتلایان به هپاتیت C برای مدت شش ساعت در فضای استریل و به منظور کاهش سطح ویروس تحت درمان قرار گرفته و سپس به بیمار دریافت کننده عضو، پیوند زده شد.
هر چند در این شیوه پزشکان نتوانستند به طور کامل هپاتیت C را از ریه اهدا کننده عضو پاک کنند اما در کاهش ۸۵ درصدی آن موفق بوده اند. به طوری که ژاپن تودی گزارش می دهد؛ آن دسته از بیمارانی که ریه پیوندی را دریافت کرده بودند و برای آنها هپاتیت C تشخیص داده شد، به مدت ۱۲ هفته تحت درمان قرار گرفتند و به این ترتیب، سه هفته پس از شروع درمان به طور میانگین در بیشتر این بیماران نتیجه آزمایش‌ هپاتیت منفی اعلام شد./ ایسنا

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.