ion

یادداشت/

در انتظار برگ ۲۱ در جام جهانی ۲۱

ورزشی /
شناسه خبر: 371577

در جام جهانی ۲۱، تیم ملی فوتبال ایران هم نیازمند برگ ۲۱ است. باید برگ شانسش رو شود. اگر می‌خواهیم به آنچه آمال و آرزوی‌مان است برسیم، باید تک تک بازیکنان ۲۱ باشند، چیزی فراتر از ۲۰ که نمره‌ای عالی است.

ایران آنلاین / ۱- جام جهانی! جامی که جهان به تماشای آن می‌نشیند. جامی که سیراب می‌کند و در انتهای یک ماه پرهیجان و پر التهاب، یک تیم آن جام را سر می‌کشد. جامی که نگاه چند میلیارد نفر در سراسر دنیا را به خود معطوف می‌کند، برای شمردن صفرهای حق پخش تلویزیونی و اسپانسری آن نیاز به انگشتان دو دست داریم، جامی که ۳۲ کشور به‌دنبال تحقق رؤیای خود هستند و مردم بسیاری از کشورهای صاحبنام در حوزه فوتبال مثل ایتالیا و هلند، در حسرت آن. جام جهانی فوتبال توضیح و توصیف خاصی نمی‌خواهد؛ ۴ سال انتظار برای اینکه تب آن تمام بدن‌مان را داغ کند. تبی که نمی‌خواهیم سرد شود و پاشویه هم چاره کار نیست...

۲- این ماییم و لذت پنجمین حضور در بزرگ‌ترین جشن. این ماییم و لذت خودنمایی پرچم سه رنگ ایران میان ۳۲ کشور برگزیده. این ماییم و مخلوطی از دلهره و امید نشأت گرفته از حضور در گروهی جذاب و مصاف با غول‌های فوتبال جهان. یکی قهرمان آفریقا، دیگری قهرمان اروپا و آن یکی فاتح قله فوتبال جهان. ماییم و حلاوت صعود بی‌دردسر به جام جهانی روسیه. اما حالا در فکر تکامل هستیم. آنچه ذات و خواست انسان است. می‌دانیم وقتی در گروهی چنین دشوار، امید به صعود داریم یعنی چه هستیم. قبول کرده‌ایم که از پیش بازنده نیستیم. اصولاً خودباوری و اعتماد به نفس است که هیچ تجانسی با شکست و بازنده بودن ندارد؛ پس به قول کی روش ما یا می‌بریم یا یاد می‌گیریم.
۳- در جام جهانی ۲۱، تیم ملی فوتبال ایران هم نیازمند برگ ۲۱ است. باید برگ شانسش رو شود. اگر می‌خواهیم به آنچه آمال و آرزوی‌مان است برسیم، باید تک تک بازیکنان ۲۱ باشند، چیزی فراتر از ۲۰ که نمره‌ای عالی است. باید بدون اشتباه باشند و بی‌نقص. قرار است به برنده پنج توپ طلا پهلو بزنیم، می‌خواهیم ستارگانی چون دخئا، اینیستا، ایسکو و راموس را مقهور هنرنمایی خودمان کنیم. برای شکستن سد بن عطیه نیاز به هجوم همه جانبه داریم. ما نمادی از یوز هستیم و ۱۱ بازیکن منتخب کی روش ثابت خواهند کرد که حداقل نسل یوزهای فوتبالی ایران نه تنها در حال انقراض نیست بلکه تکثیر هم می‌شوند.
۴- جعبه جادویی پیش روی ماست. آرزو می‌کنیم این جعبه جادویی، جادوی کی روش و شاگردانش را برایمان به تصویر بکشد. شاید خیلی از ما هنگام بازی‌های ایران در کمترین فاصله از جعبه جادویی بنشینیم، احتمالاً مثل فنر فشرده شده آماده جهش از جایمان باشیم، اما نکته اینجاست که اگر جادویی هم در کار نبود، تمام قد به احترام تلاش تک تک بازیکنان‌مان می‌ایستیم و برایشان دست می‌زنیم. این جام جهانی است که پیش روی ماست. جامی برای لذت بردن، تورنمنتی برای سیراب شدن از پرهوادارترین ورزش جهان./ روزنامه ایران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.