ion

کوتاه درباره تب کریمه کنگو

سلامت /
شناسه خبر: 370980

تب کریمه کنگو با شروع فصل تابستان و از طریق کنه به انسان انتقال پیدا می کند و در صورت حاد شدن با ایجاد خونریزی های مکرر و درگیر کردن اعضای حیاتی بدن، احتمال مرگ فرد مبتلا وجود دارد.

ایران آنلاین /به گزارش ایسنا، عامل این بیماری ویروس است که در خون دام مبتلا وجود دارد. دام بیمار فاقد علائم بیماری است.

به گفته مدیر کل دامپزشکی گلستان، به زنان خانه‌دار توصیه می‌شود هنگام تمیز کردن و یا قطعه قطعه کردن گوشت باید از دستکش استفاده کرده و در پایان کار دست‌ها را با آب و صابون شستشو دهند.

دکتر «محمود رضا وفایی» تصریح کرد: هم‌اکنون کشتارگاه‌های دام استان دارای پیش سرد کن هستند و دام پس از ذبح به مدت 24 ساعت تحت نظارت ناظرین بهداشتی در سردخانه کشتارگاه حفظ می‌شود که عامل مهمی در کنترل بیماری تب کریمه کنگو است.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد شهروندان ضمن تهیه گوشت از قصابی‌های مجاز، دقت کنند که لاشه‌ها دارای برچسب و مهر دامپزشکی باشد. همچنین شهروندان گوشت خود را قبل از مصرف حداقل 24 ساعت در یخچال نگهداری کنند.

وفایی خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از کشتار غیر بهداشتی توسط برخی افراد سودجو که یکی از مهم‌ترین راه‌های انتقال بیماری تب کریمه کنگو است باید همه دستگاه‌های ذی‌ربط هم‌چنین شهروندان همت داشته باشند و برای بهبود وضعیت بهداشتی جامعه به همکاران ما  کمک کنند.
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.