ion

چرا زنان دچار بی اختیاری ادراری می شوند؟

سلامت /
شناسه خبر: 370202

بی اختیاری ادراری یکی از مشکلات شایع اورولوژی است که بر اساس برخی از آمارها حدود۳۰ درصد از زنانی که ازدواج کرده و زایمان‌های متعدد داشته‌اند به درجاتی از این بیماری مبتلا می‌شوند .

ایران آنلاین /رئیس بیست و یکمین کنگره انجمن ارولوژی ایران با بیان این خبر گفت: زایمان‌های سخت و مشکل همچنین طولانی‌مدت از مجاری زایمان طبیعی می‌تواند سبب بی‌اختیاری ادراری در زنان شود که در گذشته برای درمان آن از روش‌های جراحی باز استفاده می‌شد و اکنون جراحی‌های بسته ‌و آندوسکوپی مدنظر قرار داشته که پیشرفت‌های خوبی در این زمینه حاصل شده است و درمان این بیماری صد درصد امکانپذیر است.

به گزارش ایران آنلاین از دبیرخانه انجمن اورولوژی، دکتر عباس بصیری در آستانه برگزاری بیست و یکمین کنگره انجمن اورولوژی ایران، با تاکید بر اهمیت درمان عفونت‌های ادراری در زنان افزود: این مشکل به ویژه در زنانی که در سن باروری بوده و متأهل هستند بیشتر دیده می شود. کوتاهی طول مجرای ادراری و انتقال میکروب به مثانه از عمده‌ دلایل ایجاد عفونت های ادراری محسوب می شود البته خوشبختانه  این مشکل در بیشتر مبتلایان با آنتی‌بیوتیک قابل درمان است.
رئیس بیست و یکمین کنگره انجمن اورولوژی ایران، گفت: متأسفانه برخی از زنان نیز نسبت به آنتی‌بیوتیک مقاوم هستند که این موضوع در کنگره مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.
وی در پاسخ به اینکه آیا استخر رفتن می‌تواند عاملی در بروز عفونت ادراری در زنان شود،‌ گفت: استخر رفتن در زنانی که استعداد عفونت ادراری نداشته باشند یا قبلاً با این مشکل مواجه نشده باشند خیلی تأثیرگذار نیست ولی این مسئله در زنان مستعد و با سابقه عفونت می‌تواند اثرگذار باشد.
بصیری خاطرنشان کرد: در این کنگره مباحثی همچون اورولوژی اطفال و زنان، آندوسکوپی و لاپاراسکوپی، سرطان‌های دستگاه ادراری، جراحی‌های ترمیمی دستگاه‌های ادراری و...، مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد و جدیدترین دستاوردهای علمی و درمان‌های نوین مطرح می‌شود.
گفتنی است، این کنگره از ۲۹ خرداد به مدت ۴ روز در محل سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود و میهمانانی از داخل و خارج کشور که در حوزه اورولوژی صاحبنظر هستند شرکت می‌کنند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.