ion

چه تخم مرغی بخریم؟

سلامت /
شناسه خبر: 369376

چندسالی است که از ورود تخم مرغ های شناسنامه دار به بازار می گذرد اما هنوز هم در برخی فروشگاه ها یا سوپرمارکت های محلی تخم مرغ های بدون اسم و رسم با قیمت هایی متفاوت عرضه می شوند.

ایران آنلاین /به گزارش رادیو سلامت، ایمنی و سلامت تخم مرغ و دانسته‌های ما می تواند نقش مهمی ‌در کاهش خطرات ناشی از بیماری‌هایی که منشأ غذایی دارد، داشته باشد.

مهندس سید سعید جعفری،مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شمال تهران در مورد شیوه صحیح خرید و نگهداری تخم مرغ گفت: در هنگام خرید تخم مرغ باید به شیوه نگهداری تخم مرغ در فروشگاهی که از آن خرید می شود،توجه داشت.توصیه بر آن است که حتما از تخم مرغ های شناسنامه دار استفاده شود چرا که بر روی این محصولات تاریخ تولید و انقضا درج شده است و می توان بدین طریق ازسلامت این ماده غذایی اطمینان حاصل کرد. همینطور می بایست از خرید تخم مرغ هایی که داری شکستگی هستند خودداری نمود به دلیل اینکه آلودگی ها از طریق همین شکستگی ها وارد تخم مرغ شده و موجب فساد این محصول می شود. وی در ادامه افزود: در مورد خرید تخم مرغ محلی نیز باید گفت ، به دلیل اینکه این محصولات شناسنامه ندارند و نمی توان از تازگی این محصولات مطمئن بود بهتر است از خرید این محصولات خودداری کنیم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.