ion

تومورهای مغزی پس از سرطان خون یکی از مرگبارترین بیماری های کودکان محسوب می شوند. تومور مغزی یک توده غیرطبیعی در مغز است که بنا به ماهیت سلول‌های تشکیل دهنده، می‌تواند خوش‌خیم یا بدخیم باشد.

ایران آنلاین /به گفته محققان عوامل مختلفی در ایجاد تومورهای مغزی موثر است که از میان آنها می توان به سن، سابقه خانوادگی، اشعه ها و آلودگی هوا اشاره کرد.

به گزارش مهر، نتایج یک مطالعه مربوط به قرارگیری بلندمدت در معرض آلودگی هوای محیطی و احتمال ابتلا به تومور مغزی نشان می دهد بین آلودگی هوا ناشی از ترافیک و تومورهای مغزی بدخیم ارتباط وجود دارد، اما چنین ارتباطی در رابطه با تومورهای مغزی غیربدخیم مشاهده نشد.
محققان تاکید می کنند در رابطه با علت وجود این ارتباط نیاز به تحقیقات بیشتری است اما می توان با حذف برخی عوامل محیطی از بروز این بیماری پیشگیری کرد. از این رو با در پیش گرفتن سبک زندگی سالم ، دوری از سکونت در نزدیکی سیم های برق پرفشار، پرهیز از استفاده مداوم از تلفن های همراه و  دور نگه داشتن کودکان از تشعشعات در پیشگیری از ابتلا به تومورهای مغزی موثر است.
متخصصان در مورد برخی علائم احتمالی ابتلا به تومور مغزی که نباید نادیده گرفته شوند نیز هشدار می دهند به همین دلیل آشنایی با آنها حائز اهمیت است. سردردهای مداوم به مدت ۴ تا ۵ روز، تشنج، ضعف پیش رونده یا فلج نیمی از بدن، مشکلات بینایی یا گفتاری، مشکلات حافظه و تغییرات رفتاری نشانه هایی از ابتلا به تومور مغزی به حساب می آیند که باید جدی گرفته شوند.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.