ion

امکان رهگیری کالا پس از ترخیص در گمرک فراهم شد

اقتصادی /
شناسه خبر: 367400

گمرک ایران اعلام کرد: با ایجاد اتاق شیشه ای در گمرک به کمک سامانه جامع گمرکی، امکان رهگیری لحظه ای کالاها پس از ترخیص فراهم شده است.

ایران آنلاین / اکنون جزئی ترین اطلاعات ترخیص در تمامی گمرکات به صورت لحظه ای قابل رهگیری است و روشن و مشخص است که چه کالایی به نام چه افرادی به تفکیک نوع کالا، مجوزها، وزن و ارزش از کدام گمرکات ترخیص و از طریق چه کامیونی به کدام انبار بارگیری و در آنجا تخلیه شده است.

برابر این گزارش سامانه «مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص» با بهره گیری از ابزارهای فناوری و هوش سیستمی، امکان کنترل موجودی و همچنین رهگیری کالا در کشور را  فراهم آورده است.
با استفاده از این سامانه امکان استعلام منشاء کالا برای مراجع ذیصلاح مهیا شده و صاحبان کالا می توانند به راحتی نسبت به جابجایی کالا در محورهای مواصلاتی کشور اقدام کنند.
سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی بزرگترین طرح تحول گمرک ایران به شمار می رود که در سال 1393 پیاده سازی شد و اکنون تشریفات صادرات، واردات و ترانزیت در گمرک ایران تحت پوشش این سامانه قرار دارد و تا این لحظه با کمک سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی تبادل اطلاعات گمرک ایران با 29 سازمان همکار به صورت الکترونیکی انجام می شود./گمرک

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.