ion

یک قاضی فدرال اعلام کرده که رئیس جمهور ایالات متحده حق ندارد مانع از انتقادات کاربران از سیاست هایش در توئیتر شود.

ایران آنلاین /در ماه ژوئیه هفت کاربر توییتری پس از آن که رییس جمهور آن ها را به سبب انتقاد و سوء تفاهم متهم و بلاک کرد، از وی شکایت کردند و گفتند که وی قوانین فدرال را نقض می کند. اکنون دادگاه ناحیه ای ایالات متحده حق را به این هفت نفر داده است و تصریح کرده  که یک مقام رسمی حق ندارد در پاسخ به دیدگاه های سیاسی که مردم ابراز کرده اند، حساب های توییتری را مسدود کند حتی اگر این مقام، رئیس جمهور ایالات متحده باشد.

بر اساس رای این دادگاه مسدود کردن بخش عمومی نظرات کاربران یا عدم اجازه برای تعامل با رئیس جمهور به مثابه نقض قانون فدرال در نظر گرفته شده و مصداقی از تبعیض خواهد بود.

پرونده مطرح شده  مربوط به استفاده رئیس جمهور از توییتر برای بیانیه های پربار و اغلب بحث برانگیز در مورد سیاست های عمومی است. وی اغلب پس از این نوع توییت ها اقدام به محدود کردن دسترسی کاربران برای مشاهده توییت های خود و اظهار نظر در مورد آنها می کند.

طرفداران حقوق دیجیتال، این حکم را به عنوان یک پیروزی برای اولین قانون اصلاحیه در رسانه های اجتماعی تحسین کردند. دیوید گرین، مدیر بخش آزادی های مدنی در  بنیاد مرزهای الکترونیکی هم در بیانیه ای گفت: این پیشرفت، دموکراسی را به مردم نزدیک تر کرده و اولویت حقوق مردم برای دیدن این پیام ها و پاسخ دادن به آنها باید محترم در نظر گرفته شود.

/انتخاب

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.