ion

اعتراض دانشجویان آمریکایی به نیکی هیلی

بین الملل /
شناسه خبر: 363259

دانشجویان دانشگاه هیوستن آمریکا با انتقاد شدید از سیاست های نیکی هیلی نماینده این کشور در سازمان ملل در حمایت از رژیم صهیونیستی، به او اجازه سخنرانی ندادند.

ایران آنلاین / هیلی که برای سخنرانی در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه هیوستن رفته بود، با اعتراضات و شعارهای حاضران در این مراسم روبرو شد. دانشجویان با شعارهای خود سخنرانی نیکی هیلی را قطع و او را به علت حمایت هایش از اسرائیل، جنایتکار توصیف کردند.

یکی از حاضران در برابر نیکی هیلی گفت:«برو و برای بن سلمان و بن زاید سخنرانی کن. آنها برای سخنان تو ارزش قائل هستند، اما از نظر ما سخنان تو بی ارزش است. تو به علت حمایت از جنایت های اسرائیل در حق فلسطینی ها باید به اتهام جنایت جنگی زندانی شوی.»

معترضان که پرچم های فلسطین را در دست داشتند، فریاد می زدند:«دستان تو به خون آغشته است.»
یکی از معترضان گفت:«تو از قتل عام یک ملت حمایت می کنی. تو شریک تروریست ها و اشغالگران هستی.»
جمعیت دانشجویان حامی عدالت در فلسطین در دانشگاه هیوستن با صدور بیانیه ای از سیاست های کینه توزانه و نژادپرستانه نیکی هیلی علیه فلسینی ها و نادیده گرفتن ظلم ها در حق آنها انتقاد کرد.
در این بیانیه آمده است نیکی هیلی از همه توان خود برای جلوگیری از تحقیقات کمیته حقوق بشر سازمان ملل درباره جنایت های اسرائیل در نوار غزه استفاده کرد و سابقه طولانی در ساکت کردن صداهای اعتراض به اقدامات وحشیانه اسرائیل علیه فلسطینی ها دارد. نیکی هیلی نماد نژادپرستی ریشه دار در موضع آمریکا علیه فلسطینی هاست. رفتارها و سخنان نیکی هیلی نشان می دهد که او همدست در نسل کشی ملتی است که برای آزادی خود مبارزه می کند.

دانشجویان دانشگاه هیوستن حضور نیکی هیلی را در این دانشگاه محکوم کردند.  / صداوسیما

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.