ion

راه حل جوانان فلسطینی برای حل بحران فلسطین- اسرائیل

بین الملل /
شناسه خبر: 362974

با تشدید اوضاع در نوار غزه، مردم فلسطین بی‌پناه‌تر از همیشه به دنبال یافتن راهی هستند تا از جهنمی که رژیم صهیونیستی برایشان ساخته بیرون بیایند. در این میان، جوانان که صدای اعتراضشان تنها سلاح و ابزارشان است، تمامی راه‌های موجود را بررسی می‌کنند. برخی از آنها مذاکره و گفتگو را راه‌حل گره‌گشایی می‌دانند و برخی دیگر اعتقاد دارند، نمی‌توان بر روی مذاکره با مقام‌های رژیم صهیونیستی حساب باز کرد. آنچه در ادامه می خوانید مختصری است از نظرات و عقاید جوانا

ایران آنلاین / مارا مقامسی، 21 ساله

به طور کلی تبعیض به هیچ‌وجه امری طبیعی نیست. اما هنگامی که دولتی برای مردم یهودی تشکیل می‌شود، خواه‌ناخواه تبعیض عادی می‌شود. این تبعیض در ما خشم زیادی تولید کرده است. به دلیل سیاست‌های سیستماتیک اسرائیل، ما باید شاهد قلدری اسرائیلی‌ها باشیم.  این رنجی است که از سال 1948 به فلسطینی‌ها تحمیل شده است. ما با خودمان فکر می‌کنیم که از یهودی‌ها کم‌ارزش‌تر هستیم با وجود اینکه همه‌مان یک جا زندگی می‌کنیم و البته ما از اول اینجا بودیم اما آنها از اروپا، افریقا، روسیه و ... آمده‌اند.

به نظر من بهترین راه‌حل برای پایان دادن به بحران فلسطین و اسرائیل، خلاص شدن از دست قبیله‌گرایی و ایجاد یک دولت متحد است.

منتاصر دکیدیک، 34 ساله

از 70 سال پیش که اشغالگری‌های اسرائیل آغاز شد، ما هر روز شاهد تلاش برای پاک‌کردن هویتمان هستیم. اما علیرغم تمام این تلاش‌ها، ما در حال جنگیدن برای حفظ بقای خود هستیم. فلسطین از رودخانه اردن تا دریای مدیترانه کشیده شده است. فلسطین تاریخی در قلب و باور ماست. هر روز اشغالگری‌ها در قدس افزایش می‌یابد. اقتصاد، بهداشت، آموزش و توریسم شهر ما از بین رفته است و تنها چیزی که برایمان باقی مانده هویتمان است.

برای این بحران هیچ‌ راه حلی نیست، زیرا این درگیری بر سر ایدئولوژی و هویت و روح است. این یک معامله تجاری نیست، که امتیازی بدهید و امتیازی بگیرید. این درگیری بر سر عقیده و مذهب است. این درگیری درباره موجودیت است. صهیونیست‌ها براساس عقیده‌شان از هیچ طریقی حاضر  به ترک خانه و شهر ما نیستند.

ادام حمایل، 28 ساله

من به شخصه تصور نمی‌کنم در آینده نزدیک اشغالگری‌ها تمام شوند. از 70 سال پیش به اجبار در چنین وضعیتی گرفتار شده‌ایم. باید راه‌حلی برای این بحران پیدا کرد. من فکر می‌کنم براساس قانون و حقوق هر دو طرف بشود راه حلی پیدا کرد. من نمی‌خواهم حقوق اسرائیلی‌ها از بین برود، حتی با وجود آنکه آنها دهه‌هاست زندگی ما را نابود کرده‌اند. ما از کشتار و خشونت خسته شده‌ایم. ما از اقتصاد بد و بی‌ثباتی آسیب دیده‌ایم دیگر وقت حل مشکل فرا رسیده است. بیشتر کشورهای جهان خواهان حل این بحران هستند. پس شاید بتوان به نتیجه‌ای رسید./ ایران آنلاین

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.