لذت شیرین مادر شدن یک بیمار پیوند قلب و کلیه

زندگی /
شناسه خبر: 361249

برای نخستین بار در کشور، بانویی که 5 سال قبل با پیوند قلب و کلیه زندگی دوباره ای را بدست آورد توانست حس شیرین مادر شدن را نیز تجربه کند.

ایران آنلاین /دکتر بابک شریف کاشانی مسئول پیوند قلب بیمارستان مسیح دانشوری ا بیان اینکه این بیمار نوزاد خود را در یکی از بیمارستان های تهران به دنیا آورد، گفت: خوشبختانه حال مادر و نوزاد خوب است و این مادر جوان توانسته است نوزاد دختری را با وزن 2 کیلو و 200 گرم به دنیا بیاورد.

وی در عین حال به این نکته نیز اشاره کرد که متخصصان و پزشکان فرایند بچه دار شدن این مادر را که پیوند همزمان قلب و کلیه را دریافت کرده است، به شدت رصد و مراقبت کردند به گونه ای که تمام تیم پزشکی مراقب مادر، طی 9 ماه گذشته در حالت اضطراب به سر می بردند تا مبادا اتفاق ناخوشایندی برای مادر رخ دهد.
شریف کاشانی خاطر نشان کرد: حال که این مادر جوان توانسته است به سلامت نوزاد خود را به دنیا بیاورد، نشان دهنده این است که تیم پزشکی مراقب او به خوبی به وظایف خود عمل کرده است.
این پزشک فوق تخصص قلب همچنین شمار بیمارانی را که به طور همزمان پیوند قلب و کلیه گرفته اند ، 12، 13 نفر در کشور بیان کرد که تا زمان حاضر مورد بارداری در هیچ کدام از بیماران مونث به وقوع نپیوسته بود و این مورد اخیر تنها مورد بارداری در این نوع بیماران در کشور به شمار می آید./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.