ion

راهبرد رئیس جمهوری آمریکابرعلیه توافق هسته ای ایران، به بهای اقتصاد و صنعت اروپا تمام می شود.

ایران آنلاین /دیتر کمپ رئیس بی دی آی در بیانیه ای اظهار کرد: تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده برای خروج از توافق هسته ای ایران، بی ثباتی و بلاتکلیفی حقوقی قابل توجهی برای شرکت های آلمانی ایجاد کرده است.
وی افزود: طرح های کمیسیون اروپا برای فعالسازی قانون ممنوعیت شرکت های اروپایی از اجرای تحریم های ایالات متحده علیه ایران نیز تاثیر قابل توجه و عمده ای بر شرکت های آلمانی فعال در ایالات متحده خواهد گذاشت.
خبرگزاری رویترز به نقل از انجمن صنعتی بی دی آی آلمان این مطالب را گزارش داد. کمیسیون اروپا امروز در بیانیه ای مطبوعاتی که در تارنمای آن منتشر شد، از آغاز روند رسمی اعمال قانون انسداد علیه تحریم های آمریکا برضد ایران خبر داد.
کمیسیون اروپا در این بیانیه اعلام کرد که روند ازسرگیری اجرای قانون انسداد را آغاز کرده تا شرکت های اروپایی فعال در ایران را از تحریم های آمریکا محافظت نماید.
این نهاد وابسته به اتحادیه اروپا اعلام کرده است که قصد دارد این تمهیدات را پیش از 15 مرداد و ازسرگیری اعمال تحریم های آمریکا، اجرایی نماید.
ترامپ سه شنبه هفته گذشته با تکرار اتهام هایی علیه ایران اعلام کرد که آمریکا در برجام نخواهدماند و تحریم های یکجانبه تعلیق شده کشورش را علیه ایران بازخواهد گرداند که با مخالفت بسیاری از کشورها به ویژه دیگر طرف های امضا کننده برجام مواجه شد و اروپائیان تلاش های تازه ای را برای خنثی کردن تاثیر تحریم های آمریکا بر شرکت های اروپایی آغاز کرده اند. مقام های سه کشور فرانسه، انگلیس و آلمان هفته جاری در جلسات متعدد بر حفظ برجام و حفاظت از شرکت های خود در برابر تحریم های آمریکا تاکید کرده اند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.