5 فعال حقوق بشر در عربستان بازاشت شدند

بین الملل /
شناسه خبر: 360382

مقامات سعودی باردیگر با حمله به فعالان سیاسی این کشور، شماری از آنها از جمله 5 فعال حقوق بشر را بازداشت کردند.

ایران آنلاین / به گزارش پایگاه خبری الخلیج الجدید، یک منبع عربستانی در صفحه توئیتر خود از حمله مسئولان عربستانی به فعالان سیاسی و حقوق بشری این کشور و بازداشت شماری از آنها خبر داد و نوشت، "محمد الربیعه"، "ابراهیم المدیمیغ"، "لجین الهذلول"، "عزیزه الیوسف" و "ایمان النفجان" 5 فعال حقوق بشری هستند که در میان بازداشت شدگان قرار دارند.

همچنین این منبع عربستانی گزارش داد، "شیخ محمد المحیسنی" امام مسجد الراجحی در مکه و یکی از فرزندانش نیز بازداشت شده اند.

محمد بن سلمان از زمانی که در سپتامبر (شهریور - مهرماه) سال گذشته میلادی به ولیعهدی عربستان منسوب شد، چندیدن بار دستور بازداشت چهره های دینی، دانشگاهی و فعالان اجتماعی، سیاسی و حقوق بشری این کشور را صادر کرده است.

وی در ماه نوامبر 2017 نیز شماری از شاهزادگان و مسئولان و بازرگانان عربستانی را به اتهام فساد بازداشت و پس از تسویه حساب مالی با آنها، این افراد را آزاد کرد.

دیده بان حقوق بشر در روزهای اخیر طی گزارشی اعلام کرد، مقامات سعودی هزاران نفر را بیش از شش ماه بدون محاکمه در حبس نگه داشته اند و در بعضی موارد افراد بازداشت شده بیش از یک دهه در زندان ها به سر می برند.

براساس گزارش این سازمان، مسئولان سعودی 2هزار و 305 نفر را بیش از شش ماه مورد تحقیق و بازجویی قرار داده اند بدون اینکه دادگاهی برای آنها تشکیل داده شود و اتهامی به آنها تفهیم شود./ ایرنا

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.