در حال حاضر ۲۴۱ هزار نفر از اتباع خارجی مجوز کار دارند و مشمول بیمه اجباری تأمین اجتماعی هستند

ایران آنلاین /

جلسه هم اندیشی و برنامه‌ریزی در خصوص پوشش بیمه‌ای اتباع خارجی با حضور مدیران کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی و استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
 دکتر احمدرضا خزاعی مدیر کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی در این جلسه با بیان الزامات قانونی بیمه اتباع گفت: ماده ۵ قانون تأمین اجتماعی تصریح کرده که اتباع خارجی با مجوز کار باید تحت پوشش قرار گیرند که این یک قانون مترقی است و همان پوششی که برای ایرانیان دارد برای اتباع خارجی نیز دارد. نگاه مدیران سازمان تأمین اجتماعی به این مقوله بسیار جدی است.
وی افزود: اداره اتباع دو وظیفه اصلی به عهده دارد که همان تحت پوشش قرار دادن اتباع خارجی داخل ایران به‌صورت اجباری و اختیاری و تحت پوشش قرار دادن ایرانیان و هموطنانی که در خارج از ایران حضور دارند.
مدیر کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: خراسان رضوی بواسطه مرزی بودن آن تعداد زیادی از اتباع را در خود جای داده است. مخاطبان سازمان تأمین اجتماعی در این زمینه افراد دارای تبعه و اقامت قانونی هستند. در حال حاضر ۲۴۱ هزار نفر از اتباع خارجی مجوز کار دارند و مشمول بیمه اجباری تأمین اجتماعی هستند. درخواست ما این است که با هماهنگی و مشارکت سازمان تأمین اجتماعی و استانداری‌ها و مراجع ذی مدخل پوشش بیمه‌ای را در تمامی مبادی حضور اتباع خارجی به این قشر معرفی و تبیین کنیم.
مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.