ion

چه مجازاتی منتظر همدست رضا ضراب در امریکا است؟

سیاسی /
شناسه خبر: 360340

«مهمت هاکان آتیلا»معاون هالک بانک ترکیه‌ای که به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران ۱۴ ماه است که در زندان بسر می‌برد، در دادگاه امریکا به ۳۲ ماه زندان محکوم شد

ایران آنلاین /«مهمت هاکان آتیلا»معاون هالک بانک ترکیه‌ای که به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران ۱۴ ماه است که در زندان بسر می‌برد، در دادگاه امریکا به ۳۲ ماه زندان محکوم شد.

به گزارش رویترز، این شهروند 47 ساله ترکیه‌ای توسط قاضی «ریچارد برمن» در منهتن امریکا محاکمه شده است. ویکتور روکو یکی از وکلای آتیلا گفته است: این حکم به نظر عادلانه می‌آید. پیش از این، این شخص به زندان بیش از 50 سال متهم شده بود که حکم فعلی رأی دادگاه تجدید نظر است. آتیلا که به‌عنوان جانشین مدیرعامل در هالک بانک ترکیه فعالیت می‌کرد، 14 ماه است در زندان بسر می‌برد و قرار است این دوره بازداشت هم جزء محکومیت او محسوب شود. وزارت خارجه ترکیه در واکنش، محکومیت بانکدار ترک در ایالات متحده را به جرم نقش داشتن در کمک به ایران برای دور زدن تحریم‌ها مورد انتقاد قرار داد. به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای، دادگاه مهمت هاکان را فرآیندی سراسر ساختگی دانست که در تضاد با اصول قضاوت عادلانه قرار دارد. رسیدگی دستگاه قضایی امریکا به پرونده مدیر هالک بانک، که بانکی دولتی است، با طرح ادعاهایی علیه وزیر اقتصاد ترکیه و شخص رجب طیب اردوغان همراه بود. رضا ضراب، رجب طیب اردوغان را متهم کرده که از دور زدن تحریم‌ها مطلع بوده است. ضراب پیش از محاکمه حاضر به همکاری شد و علیه دیگر متهمان از جمله مهمت هاکان شهادت داد. دادستان‌ها برای او ۲۰ سال زندان مجازات خواسته بودند و حال او به 32 ماه حبس محکوم شده که 14 ماه آن را نیز گذرانده است. با این حال یکی از وکلای هاکان آتیلا گفت او به حکم ۳۲ ماه زندان اعتراض خواهد کرد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.