ion

یک مرکز تخصصی خصوصی تشخیص و درمان سرطان واقع در محدوده «سرحدآباد» البرز، به‌دلیل مشکلات ناشی از قرار گرفتن بین مرز شهرستان‌های کرج و فردیس، 2 سال است که از فعالیت بازمانده و امکان ارائه خدمات درمانی ندارد و برای راه‌اندازی نیازمند مساعدت مسئولان است.

ایران آنلاین / این مرکز که نخستین مرکز تخصصی تشخیص و درمان سرطان در استان البرز به شمار می‌رود، با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ساخته شده و با وجود یک سال فعالیت، از شهریور ماه سال 93 تا مهرماه سال 94 و ارائه خدمات درمانی به یکهزار و 200 بیمار سرطانی، اکنون به‌دلیل برخی مسائل نظیر روندهای اداری، مشکل تغییر کاربری، با توقف فعالیت‌ها مواجه شده است.

«امیرحسین خندان»، مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره این بیمارستان تخصصی گفت: تاکنون پیگیری‌های مستمری در دعوت از مقامات ذیربط به‌منظور حضور و مشاهده مشکلات این بیمارستان از نزدیک داشته و نامه‌هایی حاوی شرح حال این مرکز تخصصی را به مسئولان ارشد استان البرز ارسال کرده‌ایم اما تاکنون گشایشی در این زمینه رخ نداده است. استان البرز به‌طور عام و شهرستان فردیس به‌طور خاص با کمبود مراکز بهداشتی و درمانی مواجه است، از سویی قرار گرفتن این بیمارستان تخصصی در محدوده بین سرحدآباد جنوبی که در حوزه شهرستان فردیس واقع است و سرحدآباد شمالی که اکنون در حوزه شهرداری منطقه 2 کرج قرار دارد، مشکلات این مرکز درمانی سرطان را تشدید کرده است. کرج پرونده این بیمارستان را به فردیس و فردیس نیز آن را به کرج حواله می‌دهد، ولی آنچه در این میان کماکان باقی مانده و چاره‌ای برای آن اندیشیده نشده، مشکل و گرفتاری‌های حل نشده اداری این بیمارستان تخصصی است.
با توجه به اینکه برای تجهیز این بیمارستان به آخرین دستگاه‌ها و امکانات پیشرفته پزشکی از جمله بخش ویژه آنکولوژی با 30 تخت و خدمات ویژه برای بیماران نیازمند به شیمی درمانی، سرمایه‌گذاری کلانی صورت گرفته و این بیمارستان براساس قرارداد با دانشگاه علوم پزشکی و اجرای طرح تحول سلامت، در طول یک سال فعالیت خود تعرفه‌های دولتی را جهت شیمی درمانی بیماران خود رعایت کرده است، به نظر می‌رسد بازگشت این مرکز به چرخه درمانی استان به مساعدت مسئولان نیاز دارد.
«ابوالفضل اینانلو»، فرماندار فردیس هم با بیان اینکه اگر استاندار البرز این بیمارستان را از نزدیک ببیند، اطمینان دارم به رفع مشکل و تحول آن منجر خواهد شد، تأکید کرد: اگر مسئولان استانی از این بیمارستان بازدید کنند، به طور قطع نسبت به رفع مشکلات و راه‌اندازی این مرکز تخصصی مهم در حوزه بیماری‌های خاص اقدام خواهند کرد.
فرماندار فردیس با تأکید براینکه توسعه زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان این شهرستان با حمایت بخش خصوصی امکان‌ پذیر است، گفت: این بیمارستان از آنجایی که به لحاظ تقسیمات شهری، در مرز میان فردیس و کرج قرار گرفته، مشکل‌آفرین شده است، البته مشکل قابل‌ پیگیری است و اقدامات لازم برای حل آن در دستور کار قرار گرفته و انجام خواهد شد./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.