ion

نهنگ آبی در خشکی قربانی می گیرد

حوادث /
شناسه خبر: 360322

بازی اینترنتی «نهنگ آبی» که به دلیل تشویق به خودکشی خبرساز شده، مدتی است که در لبنان نیز وارد شده و مواردی از تلاش برای خودکشی تحت تاثیر آن گزارش شده است.

ایران آنلاین / پلیس لبنان اعلام کرد که به تازگی گزارش هایی را دریافت کرده که نشان می دهد تعدادی از کودکان لبنانی تحت تاثیر استفاده از بازی «نهنگ آبی» اقدام به خودکشی کرده اند.

هرچند به گفته پلیس لبنان تاکنون موردی از خودکشی که به مرگ بیانجامد ثبت نشده است.
با این وجود پلیس لبنان نسبت به استفاده از این بازی و خطرت آن هشدار داده است.
بازی نهنگ آبی (Blue Whale)یا چالش نهنگ آبی یک بازی غیرنرم‎افزاری مخفیانه که به کمک تماس‌های آنلاین اینترنتی انجام می‌شود که نشانه‌هایی از آن در چند کشور گزارش شده‌است. بازی متشکل از چند چالش است که مدیران آن‌ها را در طول 50 روز به بازیکنان واگذار می‌کنند و در چالش نهایی بازیکن نیاز به ارتکاب خودکشی دارد.
اصطلاح «نهنگ آبی» مربوط به پدیده ساحل نهنگ می‌شود که مربوط به خودکشی است.
پلیس لبنان همچنین نسبت به رواج بازی الکترونیکی «مریم» هشدار داده است.
این بازی حول شخصیت دختری به نام «مریم» اتفاق می افتد و جلو می رود. او دچار مشکل شده و گم شده است و بازیکن ضمن الزام به ارائه اطلاعات شخصی، باید او را نجات دهد. گفته می شود در فرایند پاسخ به این پرسش ها، ممکن است حریم خصوصی بازیکن نقض شود و بسیاری از اطلاعات او در دسترس قرار گیرد.
پلیس از پدران و مادران خواسته تا فرزندان خود را نسبت به خطرات این بازی ها آگاه کنند و مانع از استفاده آنها از این بازی ها شوند.
این دو بازی به دلیل خطرناک بودن آنها از بسیاری از فروشگاه های مجازی از جمله اپ استور حذف شده است./ ایرنا 
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.