ion

روسای جمهوری خواه و دموکرات کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا اعلام کردند با ارزیابی جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره تلاش روسیه برای مداخله در انتخابات ۲۰۱۶ با هدف کمک به پیروزی دونالد ترامپ موافق هستند.

ایران آنلاین / پس از ۱۴ ماه ارزیابی ریچارد بر، رئیس جمهوری خواه کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا اعلام کرد کمیته او دلیلی برای به چالش کشیدن نتایج پیشین در اختیار ندارد.

در همین حال مارک وارنر، معاون این کمیته در بیانیه مشترکی با اشاره به ارزیابی جامعه اطلاعاتی آمریکا گفت: پس از بررسی جامع نیروهای ما به این نتیجه رسیدند که نتایج ارزیابی‌های جامعه اطلاعاتی دقیق و به جا بودند. تلاش آمریکا پیچیده، گسترده و با دستور شخص ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با هدف کمک به دونالد ترامپ و ضربه زدن به هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ بوده است.

گزارش مشترک این کمیته با گزارش کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا از طرف جمهوری خواهان که تاکید داشت هیچ مدرکی دال بر همدستی روسیه با ترامپ دیده نمی‌شود تناقض دارد. در عوض جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا FBI را در بحث مدیریت تلاش ادعایی روسیه مورد انتقاد قرار دادند.

ترامپ مکررا ادعای همدستی را رد کرده و تحقیقات شورای ویژه را بی اساس می‌داند اما هنوز درباره نتایج تحقیقات هیات سنا اظهار نظر علنی نکرده است. کمیته قضایی سنای آمریکا اوایل روز چهارشنبه حدود ۲۰۰۰ صفحه از مصاحبه‌هایی با مقام‌های ارشد کمپین ترامپ شامل مصاحبه دونالد ترامپ جونیور، فرزند ارشد رئیس جمهوری آمریکا را منتشر کرد. این اسناد نشان می‌دهد کمپین ترامپ برای دستیابی به اطلاعاتی علیه هیلاری کلینتون دموکرات تلاش کرده و جلسه ژوئن ۲۰۱۶ با یک وکیل روس در برج ترامپ با همین هدف بود و این وکیل با کرملین ارتباط داشته است اما این اتهامات را تکذیب می‌کند. در جلسه برج ترامپ علاوه بر پسر ارشد رئیس جمهوری آمریکا، داماد و مدیر کمپین سابق ترامپ هم حضور داشتند.

داماد ترامپ و مدیر سابق او از مصاحبه با این کمیته خودداری کرده‌اند و تنها به صدور بیانیه‌ای اکتفا کردند.  / ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.