ion

ناصر فتحی، سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان تهران با اشاره به آمار مدارس نیازمند نوسازی و بازسازی گفت: ۳۰ درصد مدارس استان شرایط نگران‌کنند‌ه‌ای دارند.

ایران آنلاین / ناصر فتحی درباره وضعیت مقاومت مدارس در برابر حوادث طبیعی همچون زلزله اظهار کرد: برای ایمن سازی مدارس برخی از فضاها نیازمند مقاوم سازی و برخی نیاز به  بازسازی هستند که این  هر دوی این  فرآیندها  زمان‌بر هستند.

وی ادامه داد:‌ در شهر تهران ۲۵۰ مدرسه با قدمت بالای ۶۰ سال داریم و در استان هم ۷۷۰۰ کلاس تخریبی وجود دارد که باید طی دو الی سه سال آینده با تامین اعتبار لازم به بازسازی این مدارس بپردازیم علاوه بر آن برای تخریب و احداث ۷۷۰۰ کلاس درس نیازمند ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان تهران با اشاره به آمار مدارس نیازمند مقاوم سازی گفت: استان تهران در شرایط فعلی ۱۶ هزار کلاس نیازمند مقاوم سازی دارد که باید با تامین اعتباری حدود ۸۰۰ میلیارد تومان این فرآیند در دستور کار قرار گیرد. 

فتحی افزود: تامین اعتبار لازم برای تخریب و بازسازی مبلغ بالایی است که به تنهایی با تخصیص اعتبار برای نوسازی مدارس امکانپذیر نبوده بنابراین این اعتبار را از طریق  تغییر کاربری فضای آموزشی و تامین اعتبار از طریق تبدیل به احسن کردن ملک‌ها تامین خواهیم کرد تا روند عدالت آموزشی و تنظیم تراکم کلاسی در استان تهران که دارای فقیر‌ترین فضای آموزشی است تامین شود.

بهره برداری از ۴۲  فضای آموزشی جدید در مهر آینده

وی اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید ۴۲ مدرسه نوساز در قالب ۵۰۰ کلاس درس به صورت طرح‌های خیری و دولتی در استان تهران بهره‌برداری خواهد شد که ۱۸ فضا در شهر تهران و ۲۴ فضا در شهرستان‌ها است و اعتباری ۷۵ میلیارد تومانی برای این منظور در نظر گرفتیم.

سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان تهران درباره وضعیت مدارس بحرانی اظهار کرد: وضعیت ۳۰ درصد مدارس تهران نگران کننده است و بیشترین نگرانی را در شهرستان‌های تهران، ورامین و شهریار داریم همچنین در شهر تهران بیشترین مشکل را در مناطق ۱۲، ۶ و ۷ شاهد هستیم./ باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.