قاسم افشار شخصیتی متین، صمیمی و معتقدی اصیل به آرمان‌های اسلامی و کرامت انسانی بود. فعالیت‌های رسانه‌ای او بویژه اجرای اخبار سیما طی نزدیک به سه دهه، به بخشی از خاطرات نسل دیروز و امروز این سرزمین تبدیل شده است. افشار از آنچه چهره رسمی و حرفه‌ای‌اش می‌نمایاند، بسیار صمیمی‌تر، مطلع‌تر و محترم‌تر بود.

ایران آنلاین /او چه در زمان اوج فعالیت‌های رسانه‌ای ‌اش -که تک ستاره بود- و چه در سالهای بعد از آن، می‌توانست چهره‌ای جنجالی و تبلیغاتی از خود بروز دهد، اما همواره از حاشیه‌ها پرهیز می کرد.
قاسم افشار طی سال‌های اخیر تنها مشغولیتش فعالیت در مؤسسه خیریه‌ای بود که به‌نام و یاد دختر از دست رفته‌اش بنیاد نهاده بود و از این راه در مناطق محروم و دور افتاده کشور تعدادی مدرسه برای کودکان محروم این مرز و بوم بنا کرده بود. او همچنین تعداد زیادی از کتابخانه‌های مدارس و مؤسسات فرهنگی، آموزشی را در دور دست‌ها تجهیز و تکمیل کرده بود.
مرحوم قاسم افشار بدون تردید یکی از سرآمدان خبر سیما طی چند دهه اخیر کشور است؛ صدایی رسا و تصویری جذاب و البته سواد و تسلطی بالا داشت، به‌همین دلیل در بین گویندگان خبر تلویزیون جایگاهش ویژه و اجرایش کم نظیر بود.
او گرچه کارمند رسمی تلویزیون نبود اما سهم زیادی در مقبولیت و تشخص خبر سیما طی سال‌های اجرا داشت و به‌دلیل متانت و مردمداری و منش انسانی‌اش همواره مورد توجه و احترام خاص همکاران، دوستان و مخاطبان بود.
قاسم افشار با دلخوری و گلایه جدی از خبر تلویزیون رفت در حالی که می‌توانست سالیان زیادتری در خدمت بینندگان باشد. اما صداوسیما در سال‌های گذشته تلاش زیادی برای برگرداندن و بهره‌مند شدن از حضور او به عمل نیاورد و هیچگاه تجلیلی شایسته و یادی بایسته از او نشد.
برای روح بزرگ او آرامش ابدی و برای خانواده گرانسنگش عزت مستدام آرزومندیم./روزنامه ایران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.