ion

مرگ، خبر آخری بود که خواند

فرهنگی /
شناسه خبر: 359988

هنوز باورم نمی‌شود. صبح که خبر را در شبکه‌های مجازی دیدم گفتم این هم یک خبر جعل و دروغی دیگر است مثل همه خبرها. یکی از دوستان به من زنگ زد و گفت خبر را خواندی؟ گفتم امکان ندارد. قاسم حالش خوب است. دلم شور افتاده بود.

ایران آنلاین / با همکار قدیمی خانم شیرالی حرف زدم و وقتی خبر را تأیید کرد که قاسم در خانه‌اش فوت کرده است، نفسم بند آمد. از ابتدای دهه شصت که کار را شروع کردیم رفاقت ما از کار و... گذشته بود. ما تمام این سال‌ها کنار هم زندگی کردیم و از برادر به هم نزدیک‌تر بودیم. هنوز هم باورم نمی‌شود. تمام آن روز‌ها جلوی چشمم رژه می‌روند و حضور او که همیشه با آن صدا و انرژی خوبش برای همه ما عزیز بود. وقتی پا به تحریریه می‌گذاشت، یکی از آن سلام‌های خاص خودش را می‌کرد و همه ما سر برمی‌گردانیدم به سمت آن صدای زیبا و با صلابت. بعد شروع می‌کرد به حرف‌های قشنگ زدن. آنقدر جذاب بود و خوش انرژی که هر کسی را به خودش جذب می‌کرد. همان‌طور که گفتم، از دست دادن برادر سخت است. انگار برادرم را از دست داده‌ام. تمام این سال‌ها حرفی نزد. یک روز تصمیم گرفت برود و از کار فاصله بگیرد و به زندگی شخصی‌اش برسد. یک روز گفتند او وضعیت مالی خوبی ندارد. دروغ بود. قاسم افشار نه تنها وضع خوبی داشت، بلکه مدام دستش به کار خیر و خیریه بود. چند وقت پیش هم برخی دوستان به دیدنش رفتند و من خبردار نبودم. گله کردم که چرا به من اطلاع ندادید؟ گفتند شما به این قرارملاقات‌ها نیاز ندارید. خودتان هر وقت بخواهید با هم رفت و آمد می‌کنید. راست هم‌ می‌گفتند. حالا او رفته است. حیف بزرگی است رفتن قاسم افشار. آن هم در این سن، آن هم به این شکل. ما این رفتن‌ها را می‌بینیم و درس عبرت نمی‌گیریم. چرا قدر هم را نمی‌دانیم و فقط در چنین موقعیت‌هایی است که مرگ را باور می‌کنیم. زندگی به یک مو بند است. قاسم دیشب که می‌خوابید حتماً برای امروزش برنامه‌ها داشت که برود به کارهایی که داشت برسد اما به ظهر نکشیده رفت که رفت. بگذارید حالا که صحبت از قاسم افشار شده، درددلی کنم که پیش‌تر هم یکبار در گفت‌و‌گو با خود شما گفته‌ام. ما گوینده خبر هستیم. مسئول سیاستگذاری خبرها نیستیم. مردم باید بدانند که گوینده خبر نمی‌تواند در متن خبر دخل و تصرفی داشته باشد. ما هم مثل همه مردم یک خبرهایی را دوست نداریم و برخی خبرها را دوست داریم. امروز یکی از سخت‌ترین و تلخ‌ترین روزهای زندگی من است. قاسم افشار و هر کسی مثل او برای فرهنگ، رسانه و خدمتگزاران این کشور منبع خیر و برکت است و فقدانشان سخت؛ چه برسد که در این سن و سال آنها را از دست بدهیم. هنوز باور ندارم که او دیگر نیست. سخت است و روی زبانم نمی‌آید که رفتنش را به خانواده‌اش تسلیت بگویم. به خانواده‌ای 80 میلیونی به اندازه یک ایران که با او خاطره‌ها داشتند و قاسم افشار را برای همیشه در یاد و خاطر خود نگه می‌دارند.
مراسم تشییع پیکر قاسم افشار گوینده نام آشنا و با سابقه خبر، امروز ساعت ۹ صبح از مقابل منزلش در بزرگراه صدر، خروجی منظریه، خیابان شهید رحمانی، کوچه دلاور ساختمان آرام برگزار و در قطعه 92 درکنار دخترش مائده به خاک سپرده می‌شود./روزنامه ایران

نظرات

نظرات | 0 نظر

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.