71 درصد حجم سد اکباتان پر شده است

استانها /
شناسه خبر: 359879

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از پر شدن 71 درصدی حجم سد اکباتان خبر داد و گفت: تا کنون 5/25میلیون مترمکعب از ظرفیت سد اکباتان پر آب شده است.

ایران آنلاین / «منصور ستوده» با اشاره به کاهش 56 درصدی ورودی آب به سد اکباتان، اظهار داشت: از ابتدای مهر سال قبل تا کنون 23 میلیون مترمکعب آب وارد سد اکباتان شده است، در حالی‌که در مدت مشابه سال گذشته 53 میلیون متر مکعب آب وارد شده بود. بارش باران در استان همدان نیز نسبت به سال گذشته 7 درصد کاهش دارد، از ابتدای سال آبی تاکنون 372 میلیمتر بارش در استان همدان رخ داده که در مدت مشابه سال گذشته 400 میلیمتر بارش رخ داده بود.
ستوده با اشاره به اینکه میزان بارندگی استان در مقایسه با بلندمدت افزایش 9 درصدی دارد، خاطرنشان کرد: در صورتی‌که بارش‌ها تداوم داشته باشد احتمال دارد شاهد سرریز سد باشیم اما در حال حاضر سرریز سد امکان‌پذیر نیست.
وی با تأکید بر اینکه حق‌آبه بهار و تابستان کشاورزان از سد اکباتان 5/1 میلیون مترمکعب است، یادآور شد: قرار بود از ابتدای اردیبهشت سهم حق‌آبه کشاورزان از سد اکباتان داده شود که به علت بارش‌های خوبی که در اردیبهشت صورت گرفت نیازی به آبگیری نداشتند. در حال حاضر خروجی سد اکباتان 270 لیتر در ثانیه و فقط برای مصارف شرب بوده و ورودی این سد 800 لیتر در ثانیه است. مشخص نیست در نیمه دوم سال شاهد بارش باشیم، مشترکین و مردم استان باید همچنان به صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب ادامه دهند./ ایسنا

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.