توضیحات وزیر درباره مسدودسازی فیلترشکن ها

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 359647

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه شخصی خود در اینستاگرام در مورد اظهارات خود مبنی بر آغاز مسدود سازی ابزارهای فیلتر شکن در کشور توضیح داد.

ایران آنلاین /محمد جواد آذری جهرمی نوشت: یکی از خبرنگاران از دلایل اعمال برخی محدودیت ها برای فیلتر شکن ها پرسید که در پاسخ گفتم یکی از دلایل مخالفت دولت با اعمال محدودیت کلی بر پیام رسان ها، فراگیر شدن فیلترشکن ها بود. اگر ظنی بر ارتباط برخی پیام رسان ها با سرویس های اطلاعاتی وجود دارد در مورد برخی فیلترشکن ها این ارتباط ها دیگر ظن نیست و یقین است چرا که بودجه برخی از آنها مستقیما از طرف دولت آمریکا تأمین می شود.

وی در ادامه نوشت: بنابراین اکنون با فراگیر شدن فیلتر شکن ها که قابل پیش بینی بود شرایط نامناسب تری رخ داده است. در سیاست های اعلامی دولت های متخاصم با مردم ایران، راهکارهایی برای فراگیر شدن فیلتر شکن ها در ایران مطرح و پیگیری شده است.

وزیر ارتباطات در ادامه آورده است: عدم تدبیر برای همراهی مردم در تصمیماتی که برای فضای مجازی اتخاذ می شود عملاً باعث ترویج فیلترشکن ها و در نتیجه، تقویت برنامه متخاصمان است. جدا از این دسته از فیلترشکن ها، دسته دیگر نیز باج افزار و بدافزار هستند و در زمانی که زندگی روزمره مردم در فضای مجازی شکل گرفته، تهدید بزرگی برای امنیت آنها محسوب می شود.

آذری جهرمی اضافه کرد: اختلاف نظر در مسئولان و نارضایتی جمعی از مردم، اکنون تهدید بزرگتری را برای امنیت فضای مجازی فراهم کرده است که نمی توان از کنار آن به راحتی گذشت و باید برای آن چاره جدی اندیشید.

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.