در نشست خبری تشریح بازسازی موزه هنرهای موزه معاصر مجید ملانوروزی مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی درخصوص ارزش گنجینه‌ی موزه‌ی هنرهای معاصر گفت: ‌قیمت آثار همیشه در دنیا متغیر است. گاهی قیمت یک آثار بالاست و گاهی می‌آید پایین.

ایران آنلاین /اما معمولاً برای بیمه‌ی آثارمان، گاهی کارهای خارجی را از کریستیز قیمت می‌کنیم. بسیاری از کارهای ایرانی هم در همین سال‌ها ۱۰ برابر شده است. میانگین قیمت آثار، حدود ۵ میلیارد دلار قیمت‌گذاری شده؛ اما بعضی‌ها تا ۱۰ میلیارد دلار هم تخمین زده‌اند.

مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی افزود: این موزه شرایط نمایش ۱۰۰ تا ۱۵۰ اثر بیشتر ندارد. این در حالی است که ما بیش از ۳۰۰۰ اثر داریم که جای نمایش دائمی این‌ها به‌طور یک‌جا وجود ندارد. اما سعی شده که در این سال‌ها، تقریباً همه‌ی گنجینه به جز چند اثری که غیرقابل نمایش است، دیده شود.

او درخصوص اسناد موزه اظهار داشت: تمام اسناد موزه در حال دیجیتال شدن هستند تا از بین نروند. تا سه چهار سال قبل سندِ ۱۴ تا از آثار دستِ یک معمار یهودی بود که سرانجام پس گرفتیم. هم‌چنین در سال ۹۴ ما ۱۴ اثر را از آمریکا به نام موزه هنرهای معاصر باز پس گرفتیم وحال همه اسناد موجود است./ایلنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.