حذف 583میلیون اکانت جعلی در فیس بوک

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 359627

فیس بوک در تازه ترین گزارش خود از حذف583 اکانت جعلی را از این شبکه اجتماعی خبر داده است.

ایران آنلاین /در گزارش فیس بوک آمده است که در این اکانت ها فعالیت هایی همچون ترویج خشونت، کلمات تنفرآمیز، ترویج و تبلیغ تروریسم و... انجام می شده است. در همین راستا این غول دنیای فناوری با کمک فناوری ها و ابزارهای ویژه خود و همچنین هوش مصنوعی به دنبال حذف چنین اکانت های تقلبی است.

البته شاید در نگاه نخست این، رقم بالایی به چشم نیاید ولی وقتی نگاهی به کاربران 2.2میلیاردی فیس بوک بیندازیم و بدانیم که تقریبا هر روز تلاش می شود بیش از 6.5 میلیون حساب جعلی در فیس بوک ایجاد شود، به مدیران فیس بوک حق می دهیم که با شتاب به دنبال حذف این اکانت ها و نیز شفاف سازی باشند.

«گای روسن» معاون بخش مدیریت محصولات فیس بوک دراین باره گفت: بسیاری از این اکانت های جعلی تنها چند دقیقه پس از ثبت اکانت، مسدود شده اند و امیدواریم بتوانیم همه اکانت های جعلی که از این فضا در حال سوء استفاده هستند را مسدود و معلق کنیم. وی ادامه داد: ما معتقدیم افزایش شفافیت، سبب بالارفتن میزان مسئولیت پذیری در طول زمان می شود و انتشار چنین گزارش هایی به ارتقای سریع عملکرد ما کمک خواهد کرد. البته ما هنوز راه درازی در پیش داریم تا بتوانیم از سوء استفاده از شبکه اجتماعی فیس بوک ممانعت کنیم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.