ion

فلین مثل هر کس دیگری در اطراف ترامپ، از حس فرا زمینی فرصت طلبی که با وجود همه مشکلات همراه با ورود به کاخ سفید به وجود آمده بود، گیج شده بود. و بناچار براثر آن بلندپروازتر شده بود.

ایران آنلاین / در سال 2014 فلین به‌دلیل آنچه خودش آن را وجود دشمنان بسیار در سازمان سیا معرفی کرد، با خشونت از دولت بیرون رانده شده بود. اما او وارد فعالیت‌های تجاری شد و در شمار مقامات سابق دولتی درآمد که از شبکه‌های تجاری و سیاست‌های شرکتی-مالی-دولتی روبه رشد و جهانی سود برد. پس از آن، بعد از مراوده با چند نفر دیگر از کاندیداهای جمهوریخواه ریاست جمهوری، به ترامپ نزدیک شد. فلین و ترامپ هر دو ضد طرفداران جهان شمول بودند - یا در هر صورت عقیده داشتند امریکا در معاملات جهانی کلاه سرش گذاشته می‌شود. با این حال، پول، پول بود و فلین که بعد از بازنشستگی چند صد هزار دلار در سال حق بازنشستگی دریافت می‌کرد، هیچ پولی را رد نمی‌کرد. دوستان و مشاوران مختلف - از جمله مایکل لدین، دوست صمیمی و دیرینه‌اش که ضد ایران و ضد سازمان سیا بود و در نوشتن کتاب فلین نویسنده همکار بود و دخترش هم‌اکنون برای فلین کار می‌کرد – به فلین توصیه کرد نباید از روسیه پول بگیرد یا از ترکیه کار مشاورتی بزرگ تری قبول کند. در واقع این از همان سهل‌انگاری‌هایی بود که تقریباً همه در دنیای ترامپ از جمله رئیس جمهوری و خانواده اش، متهم به آن بودند. آنها با حقایق موازی زندگی می‌کردند که در آن، ضمن ادامه دادن مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری، باید در دنیای وسیع و محتمل‌تری - به جای یک دنیای خاص - زندگی می‌کردند که در آن دونالد ترامپ هرگز رئیس جمهوری نمی‌شد. بنابراین همه چیز طبق معمول پیش می‌رفت.

در اوایل فوریه یکی از وکلای دولت اوباما که با سالی ییتز دوست بود با نوعی اشتیاق و دقت قابل ملاحظه گفت: «قطعاً شرایط عجیبی است که شما بدون توجه به انتخاب شدن زندگی خودتان را دنبال کنید و بعد ناگهان انتخاب شوید - و فرصتی برای دشمنانتان فراهم کنید.» در اینجا فقط شبح روسیه نبود که بر دولت سایه افکنده بود بلکه این احساس هم بود که جامعه اطلاعاتی کشور چنان به فلین بی‌اعتماد است و بنا براین چنان او را مقصر احساس تنفر ترامپ از تشکیلات اطلاعاتی می‌داند که فلین در اینجا به هدف اصلی تبدیل شده بود. در داخل کاخ سفید حتی این احساس وجود داشت که نوعی معامله و تجارت داشت به طور ضمنی پیشنهاد می‌شد: فلین، در مقابل دوستی و همکاری جامعه اطلاعاتی.
درعین حال، در چیزی که برخی آن را نتیجه مستقیم خشم رئیس جمهوری از تمسخر روسیه می‌دانستند - بویژه تمسخر مربوط به‌جریان بیلی بوش و هتل مسکو - به نظر می‌رسید رئیس جمهوری حتی محکم‌تر از قبل با فلین نزدیک است و بارها و بارها به مشاور امنیت ملی خود اطمینان داد از او حمایت می‌کند و اتهامات روسیه بویژه اتهامات مربوط به فلین و خودش «آشغال» است. بعد از برکناری فلین، گزارشی در توصیف شک فزاینده ترامپ به مشاور خود به‌ مطبوعات ارائه می‌شود اما در واقع خلاف آن درست بود: هر قدر تردید‌های بیشتری در مورد فلین جمع‌آوری می‌شد، رئیس جمهوری مطمئن‌تر می‌شد که فلین مهم‌ترین همپیمان اوست.

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.