ion

براساس تفاهم‌نامه منعقد شده، میزبانی اصفهان در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان دائمی شد.

ایران آنلاین /مراسم امضای تفاهم‌نامه برگزاری جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان میان محمدمهدی حیدریان (رئیس سازمان سینمایی) و قدرت الله نوروزی (شهردار اصفهان) در سالن تشریفات سازمان سینمایی برگزار شد.

در این جلسه همچنین تفاهم‌نامه الحاقیه بین شهردار اصفهان و علیرضا تابش (مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی) مبادله شد که براساس آن تاریخ برگزاری سی و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان 8 تا 14 شهریور سالجاری تعیین شد.

بنابر این گزارش رئیس سازمان سینمایی در سخنانی ضمن ابراز رضایت و خرسندی از برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در "اصفهان" گفت: جشنواره‌های مهم جهان را به نام شهر می‌شناسند و برگزاری این جشنواره‌ها در شهرهای دیگر منطقی ندارد مگر به دلایلی خیلی خاص که امیدواریم اتفاق نیفتد.

محمدمهدی حیدریان افزود: انشاالله در این دوره با حمایت شهرداری اصفهان در  یک هم‌افزایی مناسب در حوزه فیلم و فیلمسازی کودک بتوانیم پایگاه جشنوار فیلم کودک و نوجوان را در اصفهان حفظ کنیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اعلام اینکه ما به واسطه سینما به دولت تعهد و برنامه داده‌ایم که ارزآور باشیم، خاطرنشان کرد : از امسال باید سینمای ایران را با شتاب در عرصه بین الملل صاحب بازار کنیم و فیلم‌هایی با مخاطب کودک و نوجوان خصوصا انیمیشن  از عرصه‌های مهم دراین زمینه است؛ هر اقدام در حوزه سینمای کودک باید با نشانه‌گیری بین‌المللی باشد و ما از این رویکرد حمایت می‌کنیم.

در این جلسه، قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان نیز طی سخنانی با تاکید بر نگاه فرهنگی و متفاوت نسبت به دوره‌های قبلی جشنواره گفت: نگاه ما به جشنواره کودک به عنوان یکی از موارد مهمی که درنظر داشتیم این است که همیشه در اصفهان بماند و هر سال بهتر از قبل برگزار شود.

وی با تاکید بر حل مشکلات گذشته که باعث کدورت وحتی ایجاد شایعات منفی می‌شد، ادامه داد: دیون شهرداری بابت بدهی‌های گذشته پرداخت شد و انشاالله طرفین به تعهدات خود عمل کنند.

مقررات سی و یکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان طی روزهای آتی اعلام خواهد شد./خبرگزاری ایلنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.